Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora lehet a rovátkolt...

Gabcsi007 kérdése:

Mekkora lehet a rovátkolt ülék és acél munkadarab súrlódási együtthatója?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdésemet itt, mert sehol nem találok rá választ szakkönyvekben, tanárom 0,15-0,2 őt ajánlott... Én nem hiszem hogy egy edzett rovátkolt ülék és egy acél munkadarab között amire tetemes szorító erő hat, valószínűleg benyomódik az anyagba kismértékben, ilyen kis súrlódási együtthatóval kellene számolnom. Ha valaki tud rá valami hivatalos forrást vagy bármit amiben erre választ kaphatnék nagyon megköszönném! Ilyen, ehhez hasonló ülékre gondolok: ( [link]

#fizika #súrlódás #gépészet #készüléktervezés
2013. márc. 4. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha benyomódik az anyagba, akkor tutira nagyobb lesz az érték, de ettől függetlenül én is az ajánlott értékkel számolnék a biztonság kedvéért. Súrlódási együtthatót nagyon nehéz tippelni, ezért szerintem célszerű a megszokott, bevált értékekkel dolgozni.
2013. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Miért nem méred meg? A tapadási súrlódási együttható meghatározásának esetén meghatározható egyszerű lejtős módszerrel, ahol csak szöget kell mérni, abból számítható minden. A csúszási is meghatározható így, de ott időt is kell mérni. Ha kíváncsi vagy a részletekre, szólj, és leírom őket! Hány tizedes jegy pontossággal kell az érték?
2013. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy tizedes jegy pontosság is megfelelő lenne nekem!
2013. márc. 7. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!