Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki mondjon egy olyan...

Bazsikahh kérdése:

Valaki mondjon egy olyan élethelyzetet amikor a háromszög külső és belső szögfelezőinek arányát kell használnom?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 21:27
 1/8 Marci024 ***** válasza:
25 vagyok. Negyed évszázad alatt, egy olyan helyzet sem adódott nyomorult életem során, mikor ezt alkalmaznom kellett volna. Pedig szerkezet lakatos vagyok, és jelenleg a szakmámban dolgozom. És elég sok rafinált, és bonyolult tervet kell kiviteleznem munkám során. De dolgoztam ácsként, és kőművesként is. Bármilyen hihetetlen, itt sem volt szükség ilyen furcsaságra. Halvány lila gőzöm sincs, hogy hol kell ezzel foglalkozni. De szerintem nem sok helyen.
2013. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a) Miért mi a háromszög külső és belső szögfelezőinek aránya?

b) Mondj nekem olyan élethelyzetet, ahol használnom kell tudásomat a Nikápolyi csata időpontjáról, okáról, hadvezéreiről, történéseiről és következményeiről. hmm? És még kb 10000 ilyet fel tudna sorolni minden iskolás. De ez van, ezt kell megtanulni.

2013. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem, a helyzet az, hogy ez lehet, hogy nem közvetlenül hasznos, de képes formálni a gondolkodásmódodat, és segít abban, hogy hasonló összefüggéseket is felfedezz az életben.

Továbbá én örülök, hogy az emberekre ráerőltetik a tudományt, így nem fog a nagyközönség hinni a délelőtti ezo-showban.

2013. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

> Továbbá én örülök, hogy az emberekre ráerőltetik a tudományt,

> így nem fog a nagyközönség hinni a délelőtti ezo-showban.

De fog.

Attól még, hogy beleverik az emberek fejébe a tudomány egy kis részét (amit a vizsga után azonnal elfelejtenek, ahogy kilépnek az ajtón), attól még hülyék maradnak. Ugyanúgy elhiszik a vonzás törvényét, a jóslatokat, a mágiát, a rontásokat. Simán besz*pják az összes ezo-izé baromságot! Gondolj a p*csára, aki el akarta égetni egy csomó pénzét.

2013. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az iskolában - azon kívül, hogy némi tudást próbálnak a fejedbe tölteni - sokkal fontosabb, hogy *gondolkodni* tanítanak meg.

Már azt, aki ebben partner.


Tudod, van, akinek elég lenne olvasásból ezeket megtanítani:

"A ló áll." "A réten."

Mert ennél bonyolultabb szöveget életében nem fog olvasni.


Te ugye nem ilyen vagy?

2013. febr. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki a háromszög szögfelezőit, sőt a négy- és többszögű idomokat is megtanulta, továbbá egy kevés nyelvtant, irodalmat, történelmet, miegymást, bizonyos mennyiségű tanulás közben és után több dologra rádöbben.

1. Nem is olyan fárasztó.

2. Nem is olyan unalmas.

3. Élvezetes.

4. Megy ez magától is.

5. Egy csomó közös van bennük. Még a nyelvtan és a háromszög között is.

6. Egy csomó, az életben előadódó problémát megtud oldani, míg mások küszködnek vele.

7. A legfontosabb: nincs semmi misztika. A háromszög hasznos a bankban a kamatszámításkor, a piacon a legjobb banán kiválasztásához, a boltban a legelegánsabb ruha megtalálásához, a jó fizetésű álláshoz, a kellemes és gondtalan élethez. Csak nem úgy, ahogy azok gondolják, akik nem ismerik a szögfelezők arányát. Azt viszont sajnos nem tudják elmagyarázni, hogy a háromszögnek mi köze a jóléthez. Egyszerűen közben valahogy megértették, hogy háromszög nélkül nem megy.

2013. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem félreértettetek. nem az a bajom hogy meg kell tanulni. csak arra voltam kíváncsi hogy ezt használják-e valakik valamire. (a matematikusokon kívül) mert a tanárom egy ilyen helyzetet sem tudott mondani.
2013. febr. 27. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Devizahiteles vagyok s ha nem találok fel valamit viszik a házam.

S pont az a bajom hogy annó lógtam fizika órán mikor a hőtan tételeit tanultuk.

Oké ez nem háromszög s nem is szögfelező de ha Gyurcsány megint elkurja akkor te is kerülhetsz olyan helyzetbe hogy a háromszög szögeivel való vacakolás lesz a kiut.


Ugyhogy tanully fijam mer mek bux!!!

2013. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!