Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy ABC háromszög mindegyik...

Egy ABC háromszög mindegyik oldalát a hosszával meghosszabbítottuk, AB-t B-n, BC-t C-n, CA-t A-n túl. Így a PQR háromszöget kaptuk. Hányszorosa a PQR háromszög területe az ABC háromszög területének?

Figyelt kérdés
itt azt kell leírnom, hogy az PQR háromszög területe kétszerese az ABC háromszögnek ha mindent a saját hosszával hosszabbítottunk meg? Mert konkrét adatom nincs, hogy bármit is kiszámoljak....

2013. febr. 1. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
ez így a büdös életben nem lesz háromszög, csak egy "szélforgó" .... viszont ha az új oldalakat összecsúsztatva alakítunk ki háromszöget belőle akkor a terület szerintem a négyszerese lesz
2013. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, elfordult a háromszögem, és ahogy lerajzoltam háromszög maradt csak 2x akkora... De nem értem ezt a feladatot....
2013. febr. 1. 12:08
 3/10 anonim ***** válasza:
rosszul álltam a kérdéshez ... tehát az új végpontokat kötöm össze és így alakul ki az új háromszög, melynek azok lesznek a csúcsai ... agyilag zokni vagyok, így nem megy most a számolás, de akkor sem dupla, hanem több
2013. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondoltál?

[link]

Valahogy így tudom elképzelni a két háromszöget, de lehet, hogy rosszul rajzoltam.

2013. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es ez lehet, és nem tudtam volna megoldani ... a nagy oldalainak értéke hogyan jött ki? (13,2)
2013. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is így rajzoltam le! Látom, adtál meg adatokat... Adjak meg én is? A feladatban, ugye nincsen... És ezért nem értem, hogyan tudnék erre válaszolni, ha nincs is hozzá adatom..
2013. febr. 1. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá adat. A külső háromszögek területe kétszer akkora, mint a belsőé, hiszen ugyanaz az alap, csak dupla a magasság (egyenes arányosság). Tehát van 6 egységnyi külső és egy egységnyi belső, az hétszeres terület.
2013. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13,2 úgy jött ki, hogy körzővel megmértem :)
2013. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es, a francba, és milyen igazad van ... ehhh, öregszem :(
2013. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megvan!
2013. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!