Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek ezeknek a cikkekne...

Szerintetek ezeknek a cikkeknek van valóságalapja? Technikailag meg lehetne valósítani azokat a dolgokat amiket leírnak bennük?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2013. jan. 21. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne lehetne? :) Sőt, ezek meg is vannak valósítva már, egyáltalán nem újdonság. Csak nem ekkora méretben.


Ha lesz rá pénz, akkor egyáltalán nem lehetetlen. És mivel az energia jó üzlet, és az igény egyáltalán nem fog fogyatkozni rá, így nagy eséllyel lesz is rá pénz :)

2013. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát azért Afrikából idehozni az áramot elég meredek nem?
2013. jan. 21. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem annyira, csak kábel kérdése :)


Itt is igaz az, ami mindenhol - csak pénz és akarat kérdése.


Most gondolj bele: az Atlanti óceán alatt, a víz mélyén, optikai kábelek kötik össze a két partot, ahol eléggé durva internetes forgalom van. És a távolság jóval nagyobb, sőt, az optika jóval érzékenyebb is :)

2013. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

Az elektromos energiát nagy távolságra nem véletlenül szállítják igen magas feszültséggel. Ilyenkor ugyanis kisebb áramerősség, azaz vékonyabb vezeték kell egységnyi energia továbbításához. Kisebb áramerősség esetén kisebb a vezetékben eső feszültség, azaz a veszteség is.


Afrikából például 115kV-os, vagy 500kV-os hálózaton lehetne energiát szállítani, szerintem eléggé gazdaságosan.

[link]

2013. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy egy politikai oldalt is felvessek: előbb lesznek édesvíz-vezetékek Európából a harmadik világba, mint távvezetékek onnan ide.
2013. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell feltételes módban beszélni. Itt nem technikai problémákról van szó, hanem biztonságiról. Nagy távolságokra szállítandó energia folyása nem szakadhat meg (mert az olyan, amikor az ukránok miatt az oroszok elzárják a csapot - vagy rosszabb, ha felrobbantják útközben). Tehát a termelés és az útvonal biztonsága, folyamatossága a legnehezebben megoldható probléma, ezért voltak eddig csak helyben alkalmazott vállalkozások.

A pénz sem kérdés, mindössze az, hogy miképpen lehet meggyőzni pénzzel rendelkező csoportokat arról, hogy befektetésük nemhogy nem vész el, de nyereséget hoz.


A dolognak nagy lökést adhat, ha gyengül az olajlobbi, amely eddig elég hatékonyan akadályozta az ilyen fejlesztéseket. Technikailag még két út járható. Az egyik, az energia űrön át, tükrözéssel való továbbítása előtt egyelőre a bizonytalanság és drága volta az akadály. A másik, az akkumulálás nagy méretekben még várat magára, de ebben az irányban is gőzerővel folynak kísérletek. És 20-30 év nagy idő.

2013. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Az átvitelre megoldás lehet az energia felsugárzása fókuszált mikrohullámmal "átjátszó"-műholdakra és vétele bárhol a világon. Technológiai akadálya már most sincs sok, csak a szükséges beruházásból kijönne az első Mars-kolónia letelepítése is. Plusz biztonságtechnikai kérdés: ha a műhold műszaki hiba miatt "mellélő" a fogadóantennának, a célterület egy acélkohó hőjét kapja telibe, párává változtatna akár teljes városnegyedeket is. Meg persze a sugárzási sávon nem nagyon kéne átrepülőzni, mert csak alumínium-permet repülne tovább. Persze ezek mind csak technikai kérdések és megoldásuk csak anyagiakon múlik.
2013. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!