Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez miert Potassium Amyl...

Ez miert Potassium Amyl Xenthate? Kalium miert van a levegobe? Nem is kapcsolodik hozza? Ez brutalis nem?

Figyelt kérdés

az egyik ken-nek lehetosege nyilott raja hoyg ketos kotest valositson meg a C-vel?

Koszonom néktek a jo hozzaallast!



2013. jan. 5. 16:15
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. jan. 5. 16:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs az a levegőben,ott egy ionkötés van. Szerintem egyértemű. Azért, mert nem húznak oda egy vonalat , mint kovalens kötésnél szokás, akkor az már a levegőben van ? Csak úgy odasertepertélt a semmiből egy kis hamis kálium-ion :D
2013. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ment a zold mancs!!!Te en ezt nem tudtam hogy ott kotes van!

Koszonom szepen hogy leirtad!De nem ertem miert mas az a kotes hova kototdik? a Kenhez?

2013. jan. 5. 18:53
 4/10 A kérdező kommentje:

Meg az Ken az ken hogy manipulaltak meg hogy elvesztett egy elektront mert ott a ken negativkent van feltuntetve a kalium meg pozitivkent a kaliumnak tudom hogy van egy szegeny elektronja a 4s-en

de ettol meg egyikk sem ion es miert nem kovalens kotesvel parosulnak?

2013. jan. 5. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Ionos kötés:

[link]


Ez mindent megmagyaráz. A kénhez meg egy kis segítség:


[link]

2013. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

koszonom szepen ment a zold mancs de sem a ken sem a kaliom nemvolt ion azaz nem ion

vagy lehet hogy nagy hiba van bennem

akoteseknel lehet hogy nagy nemertes van, hisz a szen-nitrogenoxegen kotesnel se ionok vannak hanem az elektronhelyakon kapcsolodnak az alhejjak atompalyai nem attol mar ionok?

2013. jan. 5. 19:30
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

itt is mindent ossze vissza kotozgettek ami szamomra hihetetlen hogy letezik

Potassium erdekes nincs ott az ion lenne vagy mi?

erdekes hogy a Sulfur az oXigene meg Nitrogen Hydrogene jatszonak mindig szerepet mindenhol

2013. jan. 5. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:

"akoteseknel lehet hogy nagy nemertes van, hisz a szen-nitrogenoxegen kotesnel se ionok vannak hanem az elektronhelyakon kapcsolodnak az alhejjak atompalyai nem attol mar ionok?"


Látom nem olvastad, amit linkeltem:

"Ionkötés általában egy fém és egy nemfém találkozásánál jön létre. Ennek oka főként az, hogy a fémek az I., II., és III. főcsoportban találhatóak, és az itt keletkező ionok pozitív töltésűek, elektront adnak le. Ezzel szemben a nemfém ionok többsége elektron felvétellel keletkezik, negatív töltésű."


Érted, az első 3 főcsoport és a 5-7 főcsoport elemei általában ionkötéssel kapcsolódnak. a Nemesgáz szerkezetre törekedő atomok leadnak és felvesznek elektront, így lesznek ionok.

Az általad említett szén-nitrogén-oxigén, azaz nem fémes elemek között kovalens kötések alakulna ki.

Képzeld, a fémeken belül meg ezek közül egyik se, hanem egy harmadik fajta , a fémes kötés a menő.


Ne haragudj meg, de ez úgy általános iskola 7.osztályos kémia. Mielőtt neki állsz a szerves vegyészetnek illene legalább az alapokkal tisztában lenni.

2013. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Neharagudj hogy felzaklattalak es mar ertem koszonom szepen Olvastam amit kuldtel es valahogy azt nem sugarozta nekem az oldal mert csak a reakciokra vonzottt a szemed es aztan meg igaze az elektronszerkezeteket neztem az anyakoknal

aztan a Potassium referenciait neztem

[link]

ez erdekes nem?

2013. jan. 5. 20:28
 10/10 A kérdező kommentje:
a referencia a kation allapotara ervenes de mik azok az ossze vossza szamok?
2013. jan. 5. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!