Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen ízű a bárium?

Milyen ízű a bárium?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Fémízű? :)
2012. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel erősen negatív a standardpotenciálja, hevesen reagál a nyálban lévő vízzel, így előbb égne össze a szádban az összes ízlelőbimbó, mintsem valamilyen ízt éreznél.

http://www.youtube.com/watch?v=qayNTERNXQM

2012. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yaq12wsx válasza:

...enyhén mentás ízvilágát, melyet a sült csirke porhanyós bőrének zamatát idéző, málnalekvárra emlékeztető, kicsinyt fémes... az első tizedmásodpercben... utána lekaparod a kíntól a tapétát a tíz körmöddel... valószínűleg a szemgolyód is sérül ill kiugrik a fájdalom okozta izom összehúzódásoktól... szerintem... nem kóstolnám meg... :D

jövő héten a volfram-karbid ízét tárgyaljuk...

2013. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszra +10 pontot adok. :D
2013. jan. 2. 08:53
 5/6 anonim válasza:

Na ha a WC (nem a budi, hanem a wolfram-karbid) ízét leírod, akkor minden elismerésem.


Bárium íze: Többnyire a báriumvegyületek, ha jól emlékszem mérgezőek, kivéve a BaSO4.

Bárium-szulfátot szoktak itatni olyan betegekkel, akiknek pl. gyomorröntgenen kell részt venni. Állítólag baromi keserű, ezért ízesítik. Én magam még nem kóstoltam, nem is szeretném.


Megkérdezhetem, hogy miért érdekel?


Üdv.

Egy vegyészhallgató

2013. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak vitatkoztunk. Emlékeim szerint a kartörésemnél itattak velem báriumot (1982-ben), és úgy emlékeztem, hogy iszonytatóan keserű, bár mintha kakaóba leverték volna (nem emlékszem már pontosan, mint írtam, 30 éve történt).
2013. jan. 2. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!