Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A sötét lovag: felemelkedés...

A sötét lovag: felemelkedés című filmben Bruce valamiféle impulzus generátorral tönkreteszi a paparazzik kameráit és fényképezőgépeit. A való életben készíthető ilyen szerkezet ekkora méretben? Engednék ilyen kis EMP bombák szabadalmaztatását?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy haditechnikának számít és tilos a civil használata.

Hírességek körében jó kereslete lenne és jól megszedhetné magát a készítő.



2012. dec. 24. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Léteztek tervek EMP-támadásra, tehát ez nagyon is létező módszer. A hidegháborúban úgy gondolta mindkét szuperhatalom, hogy nukleáris fegyverek nagy magasságban történő robbantásával lehet olyan elektromágneses impulzust produkálni, ami óriási területen képes "kiütni" a radarokat, rádióadókat és egyebeket. Vagyis ez egy előkészítő csapás lett volna: a nagy pukkanás után kezdődhetett volna az igazi rombolás, hiszen a radarok nem látták volna az érkező repülőket, nem lehetett volna célravezetni a rakétákat és rádión sem tudott volna kommunikálni a vezérkar. Persze védekeztek is ez ellen: főleg a szovjeteknek volt szokásuk elektroncsöveket alkalmazni még akkor is, mikor a félvezetők már kellően elterjedtek. Az elektroncsőben ugyanis nem okoz különösebb kárt az EMP, a félvezetők töltéshordozóit viszont reménytelenül összekeveri, aztán annyi a diódáknak, tranzisztoroknak.

Na, de ne kanyarodjunk el a témától. Lehet EMP-fegyvert építeni, viszont ez egyelőre csak nagy méretben megy: felrobbantanak egy hidrogénbombát pár ezer méteres magasságban, azt' a fél kontinensen megpusztulnak a műholdak. Ez mondjuk nem annyira egészséges, ha a vörös szőnyegen állva lecsúszik a ruha pántja vagy a limuzinból kiszállásnál kilátszik, aminek nem kéne.

(mondjuk ez nem lenne gond, ha a tisztelt nőnemű hírességek néha vennének fel fehérneműt, mint minden épeszű nő, de valamivel el kell érni, hogy beszéljenek róluk)

Kis méretű EMP-fegyvert egyelőre nem tudtunk kitalálni és nem is biztos, hogy jól használható lenne. Az a hülye elektromágneses impulzus ugyanis nem válogat. Az ugyanúgy kiüti a digitális fényképezőgép CCD-jét, mint a szívritmusszabályzó áramkörét és bizony a leheletvékony ezüst nyakláncban is elindítja az örvényáramokat, amiktől felmelegszik az ékszer és szépen belesül a használója bőrébe.

Vagyis rengeteg biztonsági kockázat van, lehet, hogy 1-2 kéretlen fotós kiiktatása mellett sok ártatlan ember is sérüléseket szenvedne el. Így meg már nem is olyan jó biznisz.

(arról nem beszélve, hogy az ilyen-olyan lesifotók, akármennyire is kínosnak tűnnek, végső soron hasznosak is lehetnek a celebeknek, mert legalább a figyelem középpontjába kerülnek - de ez már nem tartozik a dolog tudományos részéhez)

2012. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak nem nukleáris alapú emp bombák is. Persze jóval kisebb a hatótávolsága, de mobilabbak, és jelentősebben olcsóbbak is. Az egész berendezés új néz ki, hogy van egy cső. Erre van rátekercselve legalább 100 ezer menet ezüstdrót, a cső anyaga pedig egy speciális kerámia, most így hirtelen meg nem mondom az összetételét. A csőbe helyeznek egy vas dugattyút. A dugattyú mögött található egy normál kémiai töltet, amit felrobbantanak. A duggattyú összenyomja a mágneses erővonalakat, ami segítségével olyan 22000 tesla létrehozhatjó olyan 1 ms erejéig. A hatósugár pedig a normál tekercs hatósugarától függ.
2012. dec. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most az amerikai hadsereg kísérletezik ilyen mikróhullámú bombával, ami pár háztömbnyi nagyságban kiüt minden elektromos dolgot asszem videó is van a neten mert már működőképes.
2012. dec. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Most fejlesztik az EMP gránátot, kb. félkilós kézzel hajítós változatot is terveznek.

Nem robbanó változatot drónrepülőkön nemrég teszteltek, még a tesztberendezéseket meg a kamerákat is hazavágta. Szóval: működik.

2013. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. Válaszolónak írnám, hogy a világrekord 2800 Tesla.

Miért emlegetsz akkor több mint 20 ezret?

2016. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!