Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a valószínűségs...

Hogyan működik a valószínűségszámítás?

Figyelt kérdés
lécci mondjátok el és írjatok példát
2009. aug. 24. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Például kicsi a valószínűsége, hogy használtad a keresőt, ugyanis rég választ kaptál volna a kérdésedre.


[link]

2009. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%
kedvező esetek száma / összes eset száma :D huuu de rég volt.. pl van 3 fehér golyód és 9 fekete...beteszed őket agy kalapba és mi a valószínűsége annak h fehéret húzol ki... 3/12 erre gondoltál?
2009. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Az a kombinatórika amiről utolsó beszél.


A valószínűségszámítás egy bonyolult matematikai modell, ami a nagy számok törvényén alapszik, azaz ha végtelenhez közelít a kísérletek száma akkor a mért eredmények a várthoz közelítenek.

2009. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, de ezt az utolsó választ nem nagyon értettem. :-S :DD
2009. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Középiskolában 11:17 által említett mélység szerintem elegendő. Amit 14:04 említ, az már emelt szint, vagy felsőbb matematika, hiszen a határérték fogalma meg a nagy számok törvényei emelt szintű tananyag. A nagy számok törvényei megértéséhez ismerni kell olyan fogalmakat, mint a határérték, meg epszilonozni kell, szóval abba most inkább ne menjünk bele.


Az egész a statisztikára van visszavezetve, hogy ha tudnánk végtelen sok kísérletet elvégezni, akkor a statisztika pontosan egybeesne a valószínűséggel. Például dobálsz kockával, és arra vagy kíváncsi, hogy az összes dobásból hányszor dobtál mondjuk egyest. Minél többször végzed el a kísérletet, minél nagyobb lesz a statisztikai sokaság, a dobások arány annál jobban közelebb lesz a 1/6 értékéhez. Pontosan akkor válna 1/6-dá a statisztikai arány, ha végtelen dobást elvégeznél.

Annak viszont eléggé elvont bizonyítása van, hogy klasszikus valószínűség esetén ez úgy fog kinézni, hogy (kedvező esetek száma) / (összes eset száma). Mi is csak egyetemen tanultuk.

2009. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!