Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » HOgy kell megoldani? NEM AZ...

HOgy kell megoldani? NEM AZ eredményre, hanem a levezetésre vagyok kiváncsi!

Figyelt kérdés

3kg 20% és 7kg 80%-os étcsokit összeolvasztunk.

Hány %-os lesz az így kapott csokoládé?


Medve 2 óra alatt eszik meg egy csupor mézet,míg malacka 6 óra alatt.Ha együtt állnak neki,akkor mennyi idő alatt ürül ki az üveg.


2009. aug. 23. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

MUtatom az elsőt! :)


Ki kell számolni, hogy összesen hány kg a színtiszta csoki.

A 3 kg-nak 20%-a a színtiszta csoki, ez 0,6 kg.

A 7 kg-nak pedig 80%-a, ami 5,6 kg.


Amikor összekeverjük őket, akkor a teljes tömeg 3 kg + 7 kg = 10 kg lesz, ebből a tiszta csoki pedig 0,6 kg + 5,6 kg.

Remélem, a százalékot ebből ki tudod számolni. :)


-falcon-

2009. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nos nem vagyok matek zseni, de egy kis paraszt logikával hátha tudok segíteni.


1. 3 kg-nak kiszámolod a 20%-át, majd a 7 nek is a 80 %át.

megkapsz egy eredményt, ami azt jelenti h külön a 3 kg ban mennyi csoki van, meg a 7 kg-sben mennyi...ha ezt az eredményt összeadod, akkor megkapod, hogy a kettőben összesen mennyi csoki van. ezután összeadod az teljes anyagokat tehát a 3kg + 7 kg-t mert ugye összeolvasztottuk, és a kapott eredménynek hány százaléka az összes csoki adaléknak... és meg is van hogy hány %-os a csoki.


2. a medve 3x gyorsabban eszik, mint malacka mert ugye 6/2. namost ha a maci 2 óra alatt bezabál akkor ezt a 2-t el kell osztani 6al, mert malacka is besegített, és a 2ből

kivonni az osztás eredményét, és megkapjuk, hogy együtt mennyi idő alatt esznek meg egy csupor mézet.


nem tuti az eredmény, de szerintem hasonloan kell levezetni:) remélem tudtam segíteni

2009. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

mackó mézevési sebessége 1/2 csupor/óra (mivel 2 óra alatt eszik meg egy csuporral)

malacka mézevési sebessége 1/6 csupor/óra (mivel 6 óra alatt eszik meg egy csuporral)


ha ketten együtt esznek akkor a mézevési sebességük összeadódik, azaz a közös mézevési sebességük 1/2+1/6=4/6=2/3


azaz ketten 3 óra alatt 2 csupor mézet esznek meg, azaz egy csupor mézet 1,5 óra alatt.

2009. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
úgy van =)
2009. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!