Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehet elOXIDáltatni a...

Mivel lehet elOXIDáltatni a tiszta vörösrezet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bemártottam tömény hidrogén peroxidba a vörösrezet, és meg sem hatódott. Aztán higítottam, de úgy sem. Ha tennék hozzá sósavat, akkor az meg mindjárt le is szedné frissiben az oxidréteget. Mi a megoldás? Vastag, megbízható oxidrétegre van szükségem :(


(villamos szigetelés miatt, sajnos nincs itthon semmi, és meleg környezetben lesz a rezem)



2012. ápr. 7. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A rézre nem lehet kiválasztani olyan oxidréteget ami tapad is!
2012. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de tévedsz. Nálunk a vörösréz radiátorcsövön vastagon rajta van a sötétbarnás-feketés színű réteg.
2012. ápr. 7. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
A réz(II)-szulfid egy szervetlen vegyület, amelynek a képlete CuS. Fekete színű por. Vízben gyakorlatilag oldhatatlan, oldhatósági szorzata körülbelül 10-36. Az elektromos áramot vezeti.
2012. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Vastag, megbízható oxidrétegre van szükségem"

Szerintem ilyet alumíniumon lehet kialakítani, a rézről lepereg, de legalábbis nem fed úgy, ahogy gondolod. Javaslom, hogy inkább fesd le hőálló festékkel.

2012. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!