Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy érmét feldobunk kétszer...

Ha egy érmét feldobunk kétszer, akkor miért 50% az esélye annak, hogy egyik alkalommal fel, majd másikkor írás lesz?

Figyelt kérdés

Érettségi feladatsort csináltam matekból, és ezt nem értem, miért. A Kérdés így van pontosan: "Egy kétforintos érmét kétszer egymás után feldobunk, és feljegyezzük az eredményt.

Háromféle esemény következhet be:

A esemény: két fejet dobunk.

B esemény: az egyik dobás fej, a másik írás.

C esemény: két írást dobunk.

Mekkora a B esemény bekövetkezésének valószínűsége?"

A megoldás 1/2. Miért? És a többinek miért 1/4 - 1/4? (ezt már nem írták, de ez a logikus)


2009. ápr. 14. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
50%, mert vagy fejre esik vagy nem.
2009. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz a B esetben mindegy,hogy mi lett az első dobás eredménye,50%,hogy a másiknál az ellenkezőjét dobod,és 50%,hogy ugyan azt.

Viszont az A és C esetben,már az első dobásnak is pl. fejnek kell lennie,és a másodiknak is,ennek az esélye már csak 25%.

remélem érthető voltam.

2009. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges eredmények:


első fej, második fej

első fej, második írás

első írás, második fej

első írás, második írás


A feladat úgy lett kiírva, hogy közömbös, milyen sorrendben lesz fej vagy írás, a kérdés az, hogy a lehetséges kombinációk közül hány százalékban lesz 1 fej ÉS egy írás 2 feldobásból. Az előbbi felsorolásban látszik, hogy 2 esetben az összes lehetséges variáció közül, és 2 a 4 50 százaléka, tehát 50 százalék eséllyel lesz egy 1 db fej + 1 db írés az eredmény.

2009. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Áá, már értem, köszönöm!
2009. ápr. 14. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Azért 50% az esélye mert a nekünk kedvező eseteket(1 mert egyszerre vagy csak írás, vagy csak fej lehet) elosztjuk az összes esettel(2-vel mert írás is lehet és fej is lehet) 1 osztva 2-vel = 0.5 tehát 50%:)
2009. ápr. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!