Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért HektoPascalban szokták...

Ravager kérdése:

Miért HektoPascalban szokták megadni a légköri nyomást az időjárási oldalakon?

Figyelt kérdés
Nem értem mért nem lenne egyszerűbb kilopascalban vagy barban megadni, hiszen gyakrabban használt mértékegységek. Két város közötti távolságot sem mm-ben szokták megadni.
2011. jún. 9. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Mert hülyeemberek kitalálták semmi logika semmi értelme nincsen. Mert olyan emberek vannak olyan helyeken akik hülyék ahhoz amiben döntést hoznak. Gondold el az EU a vörösiszapot nem veszélyes anyagnak nyilvánította, milyen totális kémiai biológia analfabéták azok akik ezt csinálták.
2011. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség...


Ugyanis 1 hPa = 1 mbar


Sokkal egyszerűbb így számolni, mint váltogatni.

2011. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Silber ***** válasza:

Azért van ez, mert az emberek nem szeretnek tört számokkal dolgozni. A hektopascal használata során nem kell törteket használnunk, mivel elegendő érzékenységet mutat az egész számok halmazán belüli értékek esetén.

Ugyanezért találták ki az IQ mostani formáját. A pszichológusok nem szerettek százalékolgatni, ezért kellet "egészszámosítani".

2011. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dellfil ***** válasza:

Valószínű azért, mert egy BAR az százezer pascal. Azaz ezer hektopascal. A légnyomásbeli változások számszerűsítése - ha akár hektopascalban adjuk meg, akár millibarban - "emberközelibbek", könnyebben átláthatóbbak.

Ha hektopascalt választunk ugyanazt a számot kell használnunk. Például az "ideális" - tengerszinten mért - légnyomás 1013,25 millibar. Azaz 1013,25 hektopascal.

[link]


dellfil

2011. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rém egyszerű, mert a 10-20-30-40 éve készült barométerek legtöbbjén (+hőmérő+páratartalommérő) ez számskála van feltüntetve..
2011. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Gondold el az EU a vörösiszapot nem veszélyes anyagnak nyilvánította, milyen totális kémiai biológia analfabéták azok akik ezt csinálták."


Csakhogy abban a vörösiszapban -amit nem veszélyes anyagnak nyilvánítottak - nincs nátronlúg.

2011. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!