Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az ózonréteg nem nyeli el a...

Az ózonréteg nem nyeli el a röntgen és a gamma sugárzást, csak az UV-t?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 06:48
 1/5 anonim válasza:
Az ózon réteg az UV-t nyeli el. A nagyonn frekvenciájó - és ezáltal nagyobb energiájú - elektromágneses sugarakkal szemben, mint az általad említettek, a Föld mégneses mezője mint védőernyő véd meg bennünket. A pólusoknál a mágneses mező gyengébb, így a légkörbe szabadabban behatoló elektromágneses sugárzás fényjelenség kíséretében (sarki fény) adja le az energiáját.
2011. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A föld mágneses mezeje hatással van a nagy energiájú fotonokra? (pl.: röngen vagy gamma?)
2013. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Csak mert én úgy tudom hogy a mágnesesség nincs hatással a fényre
2013. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen arra nincs hatással. Szerintem a röntgent azt az egész légkör együtt nyeli el, nem (csak) az ózonréteg. Meg a gammát is. A pólusoknál az elektromosan töltött részecskesugárzás (napszél) hatol a légkörbe, és okozza a sarki fényt.
2013. okt. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Értem. Köszönöm a választ.
2013. okt. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!