Miért népszerűtlenek a mérnök szakok a felsőoktatásban?
-fizika oktatás 0
-matekoktatás 0
-nehéz
-felelősségteljes szakma
Mert fizika, matek kell hozzá, meg informatika is, meg még kinek milyen tárgy. És úgy vettem észre, hogy a fizika tanítás magyar középiskolában is silány. Ezért a legtöbb diák amint vége a kötelező fizikázásnak, abbahagyja. Ez így van a matekkal is. Amúgy a gépész hölgy is említette, nekem is voltak olyan tanáraim, hogy le se szartak minket. Egyik tanárom megmondta, hogy olyan feladatot fog adni, amit senki sem tud megoldani. Meg a mérnököknek van pár gazdasági tárgyai is, amit én személy szerint nem szeretek. Amúgy igen sokat kell rajzolni, meg számítógéppel tervezni. Meg általában 10 tárgy minimum van az embernek, de lehet akár 15 is. Nekem volt 1 tárgyam, ami 6 órás volt 1 héten és 3 féléven át volt. Meg a mérnöknek nagyobb a felelőssége, mint más szakmának. Általában a mérnököket veszik elő, ha nem jó a tervezés, és baleset történik. Meg a mérnöknek kell jó rajzolási készség, meg térlátás, ami nem mindenkinek adatott meg (nekem se). Meg hallottam, hogy közgazdaság szakon a tanárokkal mennek el kirúgni a hámból, és ezért ha szóbeli, akkor simán 5ös, írásbelin meg kipuskázzák. Nálunk ilyen nem nagyon fordul elő. Meg sok a beadandó feladat, egy félévben akár 100 oldal is lehet (nekem sok).
Ja és a tanárok néha aláznak rendesen :D
"mérnöknek kell jó rajzolási készség"
Csak bizonyos mérnök szakokon igaz, nem mindegyiken.
Én nem érzem, hogy mérnökként több felelősségem lenne, mint egy gyógyszerésznek, orvosnak, vagy egy cégvezető közgazdásznak.
Úgy, hogy közgazdásznak is lehet felelőssége! Mit nem lehet ezen érteni?
Általában a közgazdásznak jelentkezők vezető pozíciót szeretnének, azzal meg felelősség jár. Így nem hiszem, hogy ez befolyásolna szakválasztást.
"Csak bizonyos mérnök szakokon igaz, nem mindegyiken. "
Ebben tévedsz, MINDEN mérnöki szakon kell müszaki rajz is, függetlenül attól, hogy mit tanulsz. (Éppen nem rég volt valaki azon felháborodva, hogy informatikus mérnökként is kell müszaki rajzot is tanulnia.)
"Ebben tévedsz,"
Ebben biztos nem, mert én is mérnök vagyok!
Egyet kell, hogy értsek az előzővel, minden mérnökszakon kell lennie műszaki rajznak, sőt minimum választható tárgyként számítógépes tervezésnek ( pl.: AutoCAD), de ez is elég sok helyen már kötelező, nálunk választható volt, én szerettem, jó is voltam belőle. Tény és való, hogy az államvizsgáig minden félévben a tárgyak minimum 70%-a matekos, fizikás vagy kémiás alapokra épülő tárgy. De legalább nem az van, hogy egyik félévben megtanuljuk, aztán el is felejthetjük, mert már úgysem kell. Hanem muszáj, mindig ismételve egyre jobban belemélyülve a dolgokba tanulgatni, mert amúgy esélytelen vagy.
A szórakozásra visszatérve, én munka mellett levelezőként csinálom, napi nyolc óra munka után tanulni, beadandót csinálni épp, hogy van idő. Szórakozni is lehet néha, hétvégenként például. Mondjuk ezt az állapotot napi átlag 5-6 óra alvással lehet csak véghez vinni.
Örültem, egy végzős környezetmérnök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!