Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki SOS segítene mechanikából?

Valaki SOS segítene mechanikából?

Figyelt kérdés
A súrlódással van gondom: kötélsúrlódásnál nem tudom tömeggel kiszámolni, csak a 2 kötélág erejét, ha csak 1 van megadva. Továbbá a test nyugalmi helyzetben van és az oldalirányú eltolásnál a súrlódás. Aztán a lejtőirányú súrlódás (ebből nem tudok semmit).
2011. ápr. 16. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A lejtőn súrlódás az csak annyi, hogy kiszámolod a K kényszererőt, amivel a lejtő nyomja a testet, ez a lejtő szögétől, a test tömegétől és a g-től függ. A súrlódási erő Maximuma K*mű, de ha a test nem mozog ez értelemszerűen nem hat.
2011. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha beírod a feladatot, megcsinálom. Így vakvilágba nem nagyon megy.
2011. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem igazán van feladat... felírtunk néhány dolgot, pár képletet, meg iylenek... nem nagyon fértünk bele az időbe a tananyaggal...
2011. ápr. 16. 22:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat:) a súrlódásos rész már úgy-ahogy megy, most az inerciás résznél tartok, azt meg értem:) Még van 1-2 rész amit nem dolgoztam ki, de még az este folyamán megcsinálom, h tudjam, mi az ami nem megy...:)
2011. ápr. 16. 22:09
 5/7 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: a kényszererő az a lejtőre merőleges összetevő lesz, igaz?
2011. ápr. 16. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:

"a kényszererő az a lejtőre merőleges összetevő lesz, igaz?"


Így van.

Mi a bajod a kötélsúrlódással?

2011. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát hogy ha van egy erő ami lefelé húzza, és meg van adva a súrlódás, akkor ki tudom számolni a kötélág másik végére az erőt... viszont írtunk órán egy feladatot, ami olyan volt, hogy egy tömegmennyiséget megadtak, egyet ki kellett számolni, továbbá megadtak még 2 súrlódási tényezőt, de ezzel nem tudtam mit kezdeni... nem írtunk rá megoldást, sem, és sehol sem találtam képletet hozzá... mondjuk ma írtam ZHt,de azért kíváncsi vagyok a dologra, mert remélem, meglesz a zh, de ha pótra mennék, akkor jó, ha tudom...:)
2011. ápr. 19. 15:23

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!