Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent a ferrit magoknál...

Mit jelent a ferrit magoknál a színkód?

Figyelt kérdés

Vannak ferritek, amik kék színűek, mások sárgák. Én egy olyan ferritgyűrűt vettem, aminek piros színűre van festve az egyik oldala (a többi három szürkésfehér). Mit jelentenek ezek a színek? Használható frekvenciát? Telítést? A piros nálam mit jelent?


Én 100 kHz-en szeretném használni, toroid trafót akarok belőle csinálni < 1W teljesítménnyel. A ferrit gyűrű átmérője 3 cm, a fal átmérője 0.6 cm x 1.0 cm. Szerintetek jó lesz hozzá? Azért gondoltam erre, mert ez volt a legnagyobb és nem volt vészes az ára.


2011. ápr. 13. 09:50
 1/2 A kérdező kommentje:

piros: kb. 2-30 MHz-ig jó. Ez jelenti a legalacsonyabb frekitartományt, szóval pont ehhez a feladathoz jó.


[link]

2011. ápr. 13. 14:44
 2/2 anonim ***** válasza:

"toroid trafót akarok belőle csinálni < 1W teljesítménnyel"


gondolom az 1W elírás volt :).

én is használtam már többször ezt a magot a típus T106-18, nálunk a Tali bt. árulja, kb 500Ft/db. Al érték 72, 100khz-en kb 400mT indukcióig el lehet menni vele. Gondolom 1kW-ot akartál írni, ahhoz ez kevés, inkább a T106-2 nevűt használd ebben a méretben.


a színkódok a felső határfrekvenciára utalnak. sárga, fehér, szürke, v.zöld inkább 30khz alatt, fekete 50-100khz, felette kék, megahertzes tartomány piros.

2012. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!