Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom kiszámítani egy...

Titizi3 kérdése:

Hogyan tudom kiszámítani egy számítógép ventillátor légáramát (m3/min. ) ha tudom hogy: 12v, 0,11A?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nos, bár nem a fizikai megoldást fogom megmondani, nem értem a fizikusokat, mert sokszor felesleges cécót csinálnak. Keresel egy ventit, ami ekkora, és megnézed a neten mennyi a légáram.
2011. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ebből kiszámolni sehogy.


vagy megméred a levegő sebességét, meg kiszámolod a venti felületét, ebből megvan a szállított levegő mennyisége, vagy az amit az első írt.

2011. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az az adat kevés. elektromos szempontból: Hiányzik hogy mekkora a hatásfoka a motornak, mekkora a fordulatszáma, leadott nyomaték sem árt de az nem fontos annyira.

Áramlástani szempontból: a ventilátor propellereinek felülete, profijának geometriája, nyomáskülönbség, sebesség adatok benn, kinn, ha ezek megvannak, akkor az egészet berakod Bernolli egyenletbe és kijön. Persze ez még mindig csak egy közelítőleges érték, ahhoz hogy ténylegesen tudd térfogatáramot, vagy tömegáramot nem árt egy végesedem modellező programba betenni az jó értéket ad.

Amúgy meg ezeknél a ventilátoroknál általában mérési adatot adnak meg.

2011. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!