Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen festéket kell használni...

Milyen festéket kell használni, hogy a bicikli jól tapadjon fém elemeken?

Figyelt kérdés

Újra szeretnénk festeni egy skateparkot ami acél elemekből áll. De a sima festék csúszik a zománc miatt. Milyen festékeken tapad meg a bicikli gumija a legjobban? csak alapozó?

Ha konkrét festéket tudnátok linkelni az még jobb lenne. Esőnek , természtenek van kitéve a skatepark. nincs lefedve. ezt vegyétek figyelembe


2011. febr. 2. 20:10
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Lehet tudok segíteni, nem is biztos, hogy a festék a megoldás!

1.Lehet kapni, csúszásgátló matricákat, amiket hajókon, motorcsónakokon, hasonló csúszós helyeken használnak, lépcsőkre, meg ilyesmi... Az nagyon komoly cucc, olyan mint a smirglipapír és öntapadós... Penge cucc eléggé... Úgy tudom elképzelni, hogy azokat a felületeket, amiket ti használtok a pályán, úgyis lehet látni, hogy hol kopik az elem, csak oda ívben feltenni!

2. Meg lehet úgy is oldani, ami a legolcsóbb szerintem, hogy kivisztek egy aggregátort, ha nincs áram, majd flexel ilyen rovátkákat vágtok egymás mellé, igény szerint, hogy azokba majd a gumi belekap! Ez festhető lesz és időálló! A baj vele, hogy ezeken a helyeken majd a csúszást igénylő figurák eléggé nehezen kivitelezhetőek lesznek! :D A vágásokat mindenképp csúszás irányára merőlegesen kell majd vágni! Nem kell olyan 4mm mély vágásra gondolni, csak úgy érzéssel, szerintem 1-2mm elég lesz! Az megfogja a meztelencsigát is! :)

Remélem segítettem!Csáó!


ui: Bármelyiket használod majd, azzal számolj, hogy "enni" fogja a gumikat! ;)

2011. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ha eszi a gumikat. akkor eszi a testünket is mivel esni is szoktunk :D Ezért volt a kérdés a festék. De köszi a választ jó hogy már tudom ezt még valahol ezt feltudjuk használni
2011. febr. 4. 23:12
 3/4 anonim válasza:
Figyi, bármivel is oldod meg azt, hogy jobban tapadjon, szerintem enni fogja a testedet! ;) A festékekkel szerintem nem igazán fogsz sokat elérni, mert hamar lekopik... Mármint komoly festékek vannak, tényleg nagyon komolyak, de ha valamilyen festéken napmintnap gumit ugráltatnak 100kg-al... Ott van súrlódás...
2011. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát az nem gond ha kopik csak mondjátok meg nekem melyik az a festék vagy alapozó amin legjobban tapad a gumi :D
2011. febr. 6. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!