Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen készségek kellenek...

Milyen készségek kellenek ahhoz, hogy valaki, egy gyerek megtanulja a jobb és bal fogalmakat magabiztosan?

Figyelt kérdés

tegnap 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges központi idegrendszer, semmi több - hisz egy vak is teljes biztonsággal képes névvel megkülönböztetni a két oldalát!
tegnap 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak ahhoz kötnie a dolgot, hogy milyen kézzel ír. Azt azért már csak tudja az ember.
tegnap 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az igaz, sokszor én is úgy tudom gyorsan, ha amúgy nem jutna eszembe, hogy melyik kezemmel kezdek el írni! Mondjuk mindkét kezemmel tudok, meg apukám balkezesként született, de átnevelték, én meg poénból tanultam meg balkézzel is írni, de jobb kézzel tényleg kényelmesebb, mert ballal hamarabb elfárad a kezem, bár talán csak gyakorlat teszi a mestert.
tegnap 11:02
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha valakinek nehézségekbe ütközik, akkor pl valamely kezén folyton viselt óra, karkötő, gyűrű stb sokat tud segíteni abban, hogy gyorsabban tanulja meg.
tegnap 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezt nekem is sokszor mondták sokan, sokáig hordtam is órát, de az sincs fixálva az agyamban, hogy melyik kézen kell lennie az órának, szóval az nekem pl. sosem segített.


Ráadásul pont most hétvégén néztem egy közösségben, hogy az emberek fele, akin óra volt, az egyik kezére tette, a másik fele meg a másikra, szóval ez nincs kőbe vésve, max. szokás.

tegnap 11:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-hez talán érdemes hozzátenni, a kisgyermek megfelelő nevelése. A dolgokon rontani is lehet, de azért ez alapvető reflex.
tegnap 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát a traumatizált családban felnőtt gyerek idegrendszere lehet olyan tépett, hogy emiatt ne legyen elég intelligens...?
tegnap 12:48
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

"Ezt nekem is sokszor mondták sokan, sokáig hordtam is órát, de az sincs fixálva az agyamban, hogy melyik kézen kell lennie az órának"


Nem is kell azt fixálni. Ha ránézel a kezedre, akkor látod.

tegnap 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Haha, engem a balkezest folyton megtévesztettek, mondván vegyem át a valamit a jobb kezembe, és beletették a rosszabb kezembe. Na erre varrjál gombot. Egész oviban össze voltam zavarva, hogy mi merre van.

A tanítónéni aztán felvilágosított. A füzet bal széle, az ablak felőli, a jobb széle meg az ajtó felől van.

tegnap 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8.: azt látom, hogy óra van a kezemen, de abból még az nem derül ki számomra, hogy az a jobb vagy a bal kezem, ha egyszer elfelejtem azt, hogy melyik az órás kezem... Pláne, ha nem mindenki ugyanazon a kezén hordja, ahogy ezt legutóbb a hétvégén állapítottam meg...


Az ablakfelőliség meg nézőpont kérdése, ahogy olyan sok más is.


Szerintem amúgy a jobb és bal fogalmak szinte mindig kikerülhetőek, körbemagyarázhatóak, így pedig szinte teljesen fölöslegesek is. De tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet. Nekem komolyan egyszerűbb óra szerint magyarázni, hogy forduljak hármas vagy kilences irányba, mint az órán, azt sikerült megtanulnom, és az még reflexszerűen is menne, a jobb-bal viszont továbbra is csak nyugalmi helyzetben megy, reflexben nem sajnos.

tegnap 17:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!