Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magyaroknak melyik származásvi...

Magyaroknak melyik származásvizsgálatos génteszt a legspecifikusabb?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a pontos megnevezése, de talán érthető, hogy milyen tesztre gondolok.


Specifikus alatt azt értem, hogy nem csak annyi jön ki, hogy pl. 60% kelet-európai, 35% német, 5% közép-ázsiai, ami minden magyarra nagyjából igaz. Egy amerikainak ez lehet érdekes, aki alig tud valamit az őseiről. De engem ennél szűkebb kategóriák is érdekelnének.


ma 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit gondold végig azt, hogy például "35% német". Mit jelentene ez a mérőszám? Mit jelent hogy német? Az talán egy homogén entitás, ami bármilyen szempontból meghatározná a te egyedi származásod? Minél pontosabb genetikai származásmeghatározásra vágysz, annál több kérdést vetsz csak fel.
ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!