Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az ózongenerátor egy kisebb...

Az ózongenerátor egy kisebb alapterületű helyiségben 40 perc üzemelés alatt mindent fertőtlenít, csírátlanít, a helyiségben található tárgyakat is? 40 perc üzemelés, azután 40 percig vagy tovább még zárt ajtó.

Figyelt kérdés
A helyiség hozzávetőleg 10-12 m².

jún. 30. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Hát az attól függ mennyi ózont termel X idő alatt. Egy normálisabb ipari generátornak ekkora helyiséghez fele ennyi idő is elég, de hogy a te esetedben miről van szó, azt nem tudjuk.


Mondjuk én lakásban egyáltalán nem használnék ózont. Autóban használjuk, ott kinyitunk mindent ajtót, 10 perc és kész. De egy szoba közel sem szellőzik olyan jól és könnyen. Vagy 2 napig ne használjam a szobát egy fertőtlenítés miatt? Főleg, hogy a szobaajtók nem zárnak légmentesen, szóval az ózon simán átszivárog a szomszédos helyiségekbe is, akkor az egész lakást hagyjam el? Hagyjuk már... Normálisan kell mosni és takarítani és akkor nem kell ózonozni.

jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Normmál helyzetben, lakásban teljesen felesleges mindent ózongenerátorral fertőtleníteni. Az már a germofóbia kategória ha valaki ezért vesz/kölcsönöz ózongenerátort, hogy a lakását/szobáját fertőtlenítse.
jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Tavasszal állandóen köhécseltem, folyt az orrom stb. A háziorvos szerint valamilyen allergia lehetett (poratka? penész?), tekintve hogy csak házon belül jelentkeztek a tünetek. Egy 32 g/h noname ózongenerátorral fertőtlenítettem a helyiségeket. Úgy csináltam, hogy reggel pl. a kb. 20 nm-es szobába betettem az ózongenerátort, az időkapcsolót 30 percre állítva. Ajtót, ablakot bezártam. Amikor hallottam, hogy már kikapcsolt, akkor elmentem otthonról a napi teendőket intézni. Délután visszatérve még érezhető volt az ózonszag, ezért kb. másfél óráig alaposan szellőztettem, és csak ezután léptem be ismét a szobába. Ezzel a módszerrel sikerült az allergiás tüneteket megszüntetni.
jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
"Az ózongenerátor egy kisebb alapterületű helyiségben 40 perc üzemelés alatt mindent fertőtlenít, csírátlanít,..." - és kicsinálja az összes szerves anyagot - főleg a finomszálas textíliákat, gumikat, habokat, fóliákat, stb.
jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!