Szerintetek milyen találmányokat volt felesleges feltalálni és miért?
Villanyírógép
Láttatok már szőrös villát?:D
Én nem fogok filozofálgatni, de azt hallottam, hogy a ZENÉLŐ WCDESZKA magyar találmány.
De minek???
A emberiség az internet feltalálását fogja leginkább megbánni. A legdurvább és legaljasabb dolgok terjednek rajta minden kontroll nélkül. Ez a fiatalok gondolkodásában olyan károkat okoz, amelyet semmilyen iskola és család nem képes helyrehozni.
Ez már most is jól látható, szélsőséges politikai nézetek, totális elbutulás, pornografikus szexkultúra és hasonlók formájában.
Tudom nem sokan értenek még egyet velem ebben, de majd meglátjátok pár évtized múlva.
"A pénzt. Mint látod, az egész világ néhány papírfecni körül forog."
Szerintem is pénz nélkül sokkal könnyebb lenne, ezt cserekereskedelemnek hívnák. Nézzük például a termelőket. Mondjuk vegyünk egy tyúktenyésztő nénit. Egyértelmű, hogy ha valami kell neki, akkor tyúkot tud érte adni, akár kell a másiknak tyúk, akár nem. Sajnos elég nehéz megmondani, hogy egy tyúk hány kenyeret ér, de biztos megoldanák. A másik baj, hogy egy élő tyúkból nemigen lehet visszaadni. Tegyük fel, hogy csak egyetlen kenyérre van szüksége, de a tyúk többet ér, ezért vagy mindig többet vásárol, mint amire szüksége van, például a kenyér mellé kap még tíz kiflit a tyúkért cserébe. De mi van, ha neki nem kellett a kifli, csak ott fog rárohadni? Vagy pedig sokkal többet fizet, mint ami a vásárolt holmi értéke, mert ott kell hagynia az egész tyúkot a kenyérért cserébe. Ja, és mi van, ha a péknek nem kell éppen a tyúk? Ki szabályozza, hogy a pék járjon rosszul, mert rátukmálják a tyúkot, vagy a néni ne kapjon kenyeret? Vagy a pék esetleg megmondja, hogy neki tyúk helyett két kiló paprika kell, ezért a néni előbb elmegy paprikért elcserélni a tyúkot, majd a paprikát kenyérre cserélni. Hatékony lenne, az biztos. Pénztárca helyett meg vihetné magával a tyúkketrecet.
Nyilván az adót is tyúkban fizetné, így az államnak lenne egy halom tyúkja, amivel nem tud mit kezdeni. Persze mindenki terményben fizetne, így bazinagy hűtőházakban kéne tartani az adóként beszolgáltatott gyümölcsöt, zöldésget, hogy az ne rohadjon meg. Az állami beruházásokat és az állami tisztviselőket, kórházakat, iskolákat stb. lehetne tyúkban (illetve a mások által befizetett terményekben) fizetni, így mindenki reménykedhetne, hogy a fizetése valami értelmes dolog lesz, nem pedig egy régen megrohadt paradicsom.
Szerintem is könnyebb lenne az élet.
Szerintem ez azért nem ilyen egyszerű. Hallottam egy történetet, miszerint egy faluban a szilvapálinka a fizetőeszköz. Sok a gyümölcs, sok a pálinka. Nyílván isznak is meg belőle, de fizetőeszköznek is jó. Segítek a szomszédnak megcsinálni a tetőt, cserébe kapok három üveg pálinkát. Aztán legközelebb ő segít kivágni az öreg odvas fát a kertemben. Mondjuk 1-2 üvegért. Kis falvakban ez működik, elég jól.
A gond ott kezdődik, mikor jön egy cég, aki megpróbál vmi felesleges dolgot eladni a faluban. Nekem fagyiskocsival mondták. Ott nem fizehetsz pálinkával. Tehát bemész a városba, eladod a pálinkát, lesz pénzed és kapsz cserébe fagyit, amit megeszel, és kész. Ha ezt sokan csinálják, ez kiviszi a "pénzt" a faluból. Mert a fagyi nem maradandó dolog. Egy idő után már nem lesz pálinka, sőt, talán szilva sem, mert mindent eladnak.
A pénz, mint találmány szerintem nem rossz, de a köré épült hatalom és kultúra igen.
Felesleges találmányok pedig manapság a fogyasztó centrikus világban csak úgy hemzsegnek. Az ember manapság csak úgy fogyaszt "jól", ha minden felesleges izét összevásárol, amire semmi szüksége nincsen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!