Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A helyi érzéstelenítők a...

A helyi érzéstelenítők a valóságban befolyásolják-e a szívgyógyszerek (vérnyomáscsökkentő, pulzusszámcsökkentő) hatását negatívan?

Figyelt kérdés
A Lidocain Spray-ről olvastam azt, hogy szívrendellenességgel küzdő személyek esetén fokozott elővigyázatossággal alkalmazható. Intim piercing szúráshoz, egy nem orvos végzettségű személy kezébe való szerintetek a Lidocain Spray vagy a Lidocain-termékcsalád bármely készítménye (zselé, injekció, stb)?
2010. okt. 19. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A lidocainnak valóban vérnyomáscsökk, ill pulzusszámcsökk hatása van, de ez akkor érvényes, ha túladagolják (alapvetően először a fájdalomérzetet kapcsolja ki az érzéstelenítő, aztán a hideg-meleg érzetet, majd nyomás-tapintásérzet és végül a motoros idegek bénulása jön a növekvő dózis függvényében). Szakszerűen, felületileg alkalmazva nem okoz ilyen mértékű toxicitást (un. amid típusú érzéstelenítő, a májban bomlik le, ahova a szisztémás keringéssel jut csak el a hatás helyéről).


Alapvetően nem orvos személynek nem való a kezébe, hacsak nem szakképzett egyénről van szó. A piercingeseket nyilván (remélem) szakszerűen kiképzik erre.

2010. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm részletes válaszod. Egy intim-piercing szúráshoz, ha választási lehetőségem van, inkább kérjek ún. jégspray-t, amely jegelő érzést kelt, annak nincsenek mellékhatásai? Igen, a piercinges képzettsége érzéstelenítés terén valóban egy olyan kérdés, amelyre az igazi választ sosem fogjuk megtudni adott piercer esetében.
2010. okt. 19. 23:45
 3/5 anonim ***** válasza:

A lidocain a mai napig "szívgyógyszer" (antiarryhtmiás szer; I/b típusú). De az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak intravénásan adva van jelentősebb szívhatása, mert gyorsan ürül/bomlik a szerveztből/ben.


Szóval, lokálisan alkalmazva nem valószínű, hogy bármilyen cardiális hatással számolni kellene, inkább az allergiás reakciókra célszerű odafigyelni.


Amúgy ha jól tudom, sok béta-blokkoló (II. osztály) is rendelkezik "helyi érzéstelenítő" funkcióval, de nem tudom, hogy ezeket használják-e ilyen célra.

2010. okt. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj, most látom a hozzászólásodat.

Ha már találkoztál korábban lidokainnal és nem volt gond (pl. fogászaton, gyomortükrözésen stb.), akkor nyugodtan kérhetsz azt is.


Ha nem tudod, hogy allergiás vagy-e rá, akkor inkább a jégspray-t válaszd.

2010. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök visszajelzését. Orvosként, szakemberként, vagy laikusként írtátok válaszaitokat a kérdésemre? Az első hozzászóló nyelvhasználatából ítélve orvos, vagy eü-szakember lehet. Ugye? Milyen területen dolgozol az orvoslásban?
2010. okt. 19. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!