A helyi érzéstelenítők a valóságban befolyásolják-e a szívgyógyszerek (vérnyomáscsökkentő, pulzusszámcsökkentő) hatását negatívan?
A lidocainnak valóban vérnyomáscsökk, ill pulzusszámcsökk hatása van, de ez akkor érvényes, ha túladagolják (alapvetően először a fájdalomérzetet kapcsolja ki az érzéstelenítő, aztán a hideg-meleg érzetet, majd nyomás-tapintásérzet és végül a motoros idegek bénulása jön a növekvő dózis függvényében). Szakszerűen, felületileg alkalmazva nem okoz ilyen mértékű toxicitást (un. amid típusú érzéstelenítő, a májban bomlik le, ahova a szisztémás keringéssel jut csak el a hatás helyéről).
Alapvetően nem orvos személynek nem való a kezébe, hacsak nem szakképzett egyénről van szó. A piercingeseket nyilván (remélem) szakszerűen kiképzik erre.
A lidocain a mai napig "szívgyógyszer" (antiarryhtmiás szer; I/b típusú). De az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak intravénásan adva van jelentősebb szívhatása, mert gyorsan ürül/bomlik a szerveztből/ben.
Szóval, lokálisan alkalmazva nem valószínű, hogy bármilyen cardiális hatással számolni kellene, inkább az allergiás reakciókra célszerű odafigyelni.
Amúgy ha jól tudom, sok béta-blokkoló (II. osztály) is rendelkezik "helyi érzéstelenítő" funkcióval, de nem tudom, hogy ezeket használják-e ilyen célra.
Jaj, most látom a hozzászólásodat.
Ha már találkoztál korábban lidokainnal és nem volt gond (pl. fogászaton, gyomortükrözésen stb.), akkor nyugodtan kérhetsz azt is.
Ha nem tudod, hogy allergiás vagy-e rá, akkor inkább a jégspray-t válaszd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!