Mennyi az esély arra, hogy fel fog robbanni a Zaporizssjai atomerőmű, és mennyire kontaminálódna Magyarország?
Egyre több cikk jelenik meg arról, hogy veszélyben van az erőmű és valószínűleg az oroszok fel fogják robbantani.
Ha ez megtörténne, milyen intézkedésekre lehet számítani?
Az esély a 32,2564%
:)
Komolyra fordítva a szót, esély az van rá, de senkinek sem lenne igazán jó, főleg mert a károkozás távolságban az időjárástól függ, a széltől, az esőtől, amely szeszélyes és ha kivárnak egy időjárási frontot, akár az oroszok, akár az ukránok, a szél simán megfordulhat és feléjük hordja a radioaktív felhőt.
Ha valami véletlen folytán mégis felrobbanna, akkor ugyanez érvényes hazánkra is, felénk hordja e a szél, meg egyáltalán mennyi sugárszennyezés történt, milyen légköri magasságig jutott, stb...
Az is lehet, hogy semmit nem kapnánk belőle, de lehetne pechünk is, mert az aktuális légköri viszonyoktól függene minden.
#5
Nem hallottam róla, de szerintem kutakat esetleg a víztárazó felrobbantása miatt fúrhatnak, hogy mindenképpen legyen elegendő víz a hűtésre, bár tudtommal jelenleg megoldott, de túl kell biztosítani.
Lyukakat?
Az meg esetleg valamilyen katonai erődítés része lehet.
Az esélyről fogalmunk sincs, de az tudható, hogy Magyarország gyakorlatilag semennyire sem kontaminálódna.
Csernobil, ~650 km-re van tőlünk, tulajdonképpen nem volt hatása Magyarországon.
Enerhodar, ahol a "zaporizsjai" erőmű van, 900 km-re.
Persze mindenki összesz-rta magát anno, meg keringtek mindenféle városi legendák sugárzó gyümölcsökről, de a tény az, hogy a műszeres mérések kb. egy évnyi természetes háttérsugárzásnak megfelelő plusz sugárzást mértek, és az egészségügyi statisztikákból nem volt kimutatható Csernobilnak semmiféle hatása.
Ehhez persze hozzá kell tenni, hogy a széljárás Mo. szempontjából kedvező volt.
De pl. Ausztria, ahol a széljárás szempontjából kifejezetten szerencsétlenül jártak a csernobili katasztrófa esetén.. nos, még ott sem mutattak ki az egészségügyi statisztikákból semmiféle jelentős hatást.
Statisztikai hibahatáron belül volt bármiféle rákos megbetegedések vagy születési defektusok számában a változás.
Magyarul: nincs bizonyíték arra, hogy akár a halálozások, akár a megbetegedések számát növelte volna.
Rohadtul túl van ám tolva ez a sugárzástól rettegés a média és hollywood által - sajnos az átlagember fejében kialakult az a kép, hogy ha akár csak minimális sugárszennyezés is jut egy adott területre, és minimálisan megemelkedik a sugárzás szintje, akkor kb. drámai módon leolvad a bőre, vért hány, és azonnal végstádiumos rákos lesz, meg ilyenek.
9-es!
“ Csernobil, ~650 km-re van tőlünk, tulajdonképpen nem volt hatása Magyarországon.”
Miket beszélsz te összevissza?!
A KFKI kutatói vegigmentek a Belvároson, és a zsebükben hangosan csipogott a sugármérő. A rákos megbetegedések a következő években már a csúcson.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!