Naponta évek óta pontosan 11 11 kor nézek az órára, ee mit jelenthet?
Azt, hogy a belső órád jól működik, valamit igazítottál hozzá egy szokást is.
Van aki reggel 5kor magától kell, ugyan ezen dolog miatt.
Tudományos szempontból ez így semmit. Jelenthetné azt, hogy ilyen precízen működik az időérzékelésed, de ezt kísérletekkel kellene alátámasztani, vagy csak annyit jelent, hogy egyszerűen azokra az alkalmakra emlékszel jobban, amikor épp ennyit mutatott az óra, amikor rápillantottál.
Hasonló jelenségek velem is előfordulnak, mint valószínűleg mindenki mással.
A 11 11 egy donto jelentosegu datum lesz a jovoben/jovodben.
A tudatalatti mindig figyelmeztet.
Lehet ez akár egy megerősítési torzítás is.
Elég sokszor nézzük az órát. Az emberben néha tudatosul is az, hogy kissé szétszórtan ránéz az órájára, le is olvassa róla az időt, majd konstatálja, hogy tulajdonképpen nem is tudja mennyi az idő, ezért újra ránéz az órára. De van, amikor egyszerűen csak rápillantunk az órára, a tudatalattink konstatálja, hogy még nem vagyunk késésben például, és az egész folyamat egyáltalán nem tudatosul bennünk.
Ha benned van egy prekoncepciód, hogy te valahogy mindig 11:11-kor nézel rá az órára, és ez neked élmény, pl. érdekesnek tartod, akkor tudat alatt igyekszel is újra átélni ezt az élményt. Lehet, hogy ránézel 11:08-kor is az órára, csak nem tudatosul benned, de tudat alatt számon tartod, hogy kb. 3 perc múlva ha ránéznél az órára, akkor újra átélheted ezt az érdekes élményt. És mit ad isten, rá is fogsz nézni az órára 11:11-kor, és ez nagyon is tudatossá válik a dolog különlegessége miatt. Ha meg éppen nem jön össze, azt nem tartod nyilván, az eseti kivétel – amiről ha naplót vezetnél róla, kiderülne, hogy lehet, hogy gyakoribb, mint a szabály –, mivel nem történt semmi különös, ezért idővel nem is emlékszel rá.
Ugye van az un. leet nyelv. Anno a hackerek előszeretettel cseréltek le az írásaikban betűket hozzájuk hasonló számjegyekre, elejét véve, hogy kulcsszavakra való kereséssel megtaláljanak szűkebb réteg számára nyilvánossá tett írásokat. Maga a LEET szót így lehet írni úgy, hogy 1337. Nos, havonta egyszer kétszer elkapom az órára pillantva, hogy leet-time van (azat 13:37-kor nézek az órára).
Vagy egy időben kedveltem a The Strokes-ot, volt egy kis rockzenekarunk, játszottuk is tőlük a 12:51 című számot. Nyilván akkortájt gyakran, de néha most is elcsípem az órán a 12:51-et. (Mivel az elmúlt években nem hallgattam a számaikat, így néha el is feledkezem arról, hogy létezik/létezett ez a banda, és volt ilyen száma.)
Az intelligencia egyik aspektusa a mintafelismerés. Az ember mindenben keresi a mintázatot, szabályszerűséget, összefüggést, korrelációt, és képes ott is megtalálni, ahol valójában nincs. Így aztán magától is kitüntetetté tud válni egy ilyen időpont. Elég néhányszor véletlenül ugyanakkor nézni az órára, onnantól prekoncepcióvá tud válni, hogy te ilyenkor szoktál valamilyen misztikus ok miatt az órára nézni. Úgy általában a számokkal ez nem ritka jelenség. Van, aki a 14-es számot véli mindenhol meglátni. Persze, mert nem is tudatosul bennünk, mennyi számot látunk, a házszámoktól a rendszámokon át az óráig, naptárig, a szemünk meg kiszúrja a 14-est és kiadja a jelzést, hogy „na, már megint”, ha ez valamilyen módon érdekes élményt ad. Más meg a 37-es számot véli mindenhol látni. Megint más meg a 8-ast.
Mindegy egyes nap ez történik?
Akkor időhurokba kerültél.
Nézd a jó oldalát, legalább nem öregszel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!