Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Chatgpt miatt milyen munkahely...

Chatgpt miatt milyen munkahelyek fognak megszűnni?

Figyelt kérdés

Kisebb programokat is simán megír, a gyerekek feladatokat oldanak meg vele. (És egyetemi szintűeket is.) Már most jól használható sokmindenre.

Elképzelhető, hogy informatikusok fognak emiatt állást elveszíteni, és más szakma tanulására kényszeríteni? Kicsit ijesztőnek tűnik, legalábbis ebből a szempontból. Nem feltétlenül konkrétan a chatgpt-re gondolok, hanem általában az AI-re. A korábbi évtizedekben ugye sok embert elzavartak az iparból a fejlettebb automatizálás miatt, de ha már azt is gép mondja meg, hogy mit csináljon a gép...



2023. ápr. 2. 20:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Ezt természetesen még senki nem tudja megmondani, de ha a tippjeinkre vagy kíváncsi: szerintem igen, vérfürdő lesz egy csomó eddig nehezen kiválthatónak hitt szellemi szakmában. Listát kb értelme sincs írni, aki számítógép előtt végzi a munkája döntő többségét és nem tartozik a szakmája legjobbjai vagy legélelmesebbjei közé, mind veszélyben érezheti magát.

Persze nem úgy fog menni, hogy köszönjük, holnaptól nincs szükségünk jogászokra / könyvelőkre / ügyfélszolgálatosokra stb., hanem hogy a legjobbak produktivitása annyira megnő, hogy elszívják a levegőt a többség elől.

2023. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Hazánkban kb 600 ezer embert fog közvetlenül érinteni, azaz gyakorlatilag minden családban lesz ilyen ember. Ez nem azt jelenti, hogy meg fog szűnni a munkája, hanem azt, hogy meg fog változni a munkavégzése. Alapvetően a munkavégzés sebessége fog megnőni, azaz több szabadidőd lesz. A kérdés az, hogy tudunk-e mit kezdeni ennyi szabadidővel?
2023. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 2*Sü ***** válasza:
92%
Gondolom te nem vagy programozó. De lehetőséged van használni a ChatGPT-t. Akkor írass vele egy épkézláb, működőképes szoftvert vagy honlapot – mondjuk egy leegyszerűsített gyakorikerdesek.hu jellegű oldalt – programozó bevonása nélkül. Utána folytathatjuk a beszélgetést, hogy tényleg nincs-e szükség programozókra, ki lehet-e őket váltani a ChatGPT-vel.
2023. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
3: Ugy tudom, hogy már fél éve a chatGPT írja a saját forráskodját.
2023. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 2*Sü ***** válasza:
100%
Én meg úgy tudom, hogy birkavesével meg lehet előzni a földrengést.
2023. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 akkor elég lassan dolgozik...
2023. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak tippelni lehet, de egy ügyfélszolgálatos munkáját, ha az tényleg minden válaszra fel van készülve gond nélkül ki fogja váltani. Én inkább a szellemi segédmunkákra tippelnék, hogy megszűnnek, mert egy jogi probléma kb. soha nem fekete vagy fehér, rengeteg dolgot kell mérlegelni. Tehát maximum asszisztensként inkább kevesebb munkaerőre lesz szükség, minthogy megszűnnének szakmák.


Pl. egy valódi művész munkáját soha nem fogja elvenni. A műalkotás mögött van egyfajta gondolatiság és művészi önkifejezés, amit nem tud egy ilyen AI “helyettesíteni”.


A vágók munkáját se fogja tudni. Ritmust, a jelenetek átgondolt, érzékletes váltakozását csak egy ember tudja jól megalkotni a saját kiforrott ízlése, kritikai szemlélete alapján.


Valójában tényleg segédmunkára lesz jó, sokan beleesnek a chatgpt terén abba, hogy antropomorfizálják.

2023. ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Na és milyen AI-ra gondolsz? NINCSEN AI EZT KELLENE MEGÉRTENI. Van egy modell, amivel remekül lehet képeket generálni, van egy olyan, amivel szöveget és stb. Nincd olyan, hogy kib*szott AI. Ezek már az architektúrájukból kifolyólag alkalmatlanok arra, hogy valaha valódi AI legyen belőlük...... Basszus olvass már utána, mielőtt aggódsz. Mindent megtalálsz az interneten, ha kell akkor egyszerűen elmagyarázva, ne a f*szság cikkeket olvasd.

Az a baj, hogy se te se a többi aggódó személy NEM ért hozzá és hiába mondunk bármit nekik.


Ezek csak fejlett "szerszámok", amik egy feladatot nagyon jól képesek ellátni, mintha lenne egy sci-fi kalapácsod, ami célra irányítja magát és segít az erőben, de ettől még neked kell használni, mert nincs neki agya. Amúgy az megvan, hogy mikor bármi ilyesmi félelem volt, akkor mindig csak több munkahely lett? Jah, lehet megszűnt az eredeti, de lett csomó másik helyette. Felesleges ilyeneken stresszelni, de ha tényleg zavar, akkor olvass utána és megérted majd miért írom ezt...

2023. ápr. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

"Amúgy az megvan, hogy mikor bármi ilyesmi félelem volt, akkor mindig csak több munkahely lett? Jah, lehet megszűnt az eredeti, de lett csomó másik helyette."


Az építőipari munkaerőhiányt reméljük nagyon szépen fogja orvosolni :)

2023. ápr. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én attól nem tartok, hogy a chatgtp elveszi a programozók munkáját. A minap megkérdeztem tőle azt, hogy hogy kell operátort túlterhelni javában (programozó vagyok, tudom, hogy java-ban ilyen nincs), a robot pedig példaprogramot is adott (ami term. nem működött, és a hibaüzenetre azt írta, hogy valamit én rontottam el, mert annak bizony működnie kell. Ha ilyen alapokat nem tud a javáról, akkor fogadni mernék rá, hogy egy komolyabb programozási feladatba is beletörik a bicskája. Ami pedig a házakat illeti... megkértem, hogy ellemwzze egy Dumas regénynek az egyik megnevezést főszereplőjét, és akkor vagy azzal válaszolt, hogy nincs ilyen nevű szereplője a regénynek, vagy pedig írt egy hamis jellemzése, ami semmiképpen sem volt kapcsolatba hozható a főszereplővel. Egyszóval sajnálom azokat a diákokat, akik vele oldattják a házi feladatukat, mert amennyiben a tanár végig is olvassa azt (ahogy kéne), akkor nem fognak jó jegyeket kapni.
2023. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!