Rejt magában egészségügyi kockázatot a piszoár vagy ahol nincs, a legrosszabb a wc csészéből vagy annak faláról visszaszóródó apró "víz"cseppek, ha mondjuk rövidnadrágban rámegy az ember lábszárára?
Bárhogy próbálkoztam eddig nem tudtam elkerülni azt, hogy ezek az apró cseppek ne csapódjanak vissza. Ezek többnyire ráadásul nem is (csak) a saját vizeletem ilyenkor, hanem a wc faláról a pillanat töredéke alatt leöblített mindenféle kórokozó, nedv is jön vele. A legrosszabb meg ugye a mély csésze amiből ha új típusú wc akkor konkrétan az abban állott tartalomból is kapok vissza cseppeket.
Nyilván ez nem olyan sok, hogy mondjuk elázzak tőle, de annyira talán pont elég, hogy esetleg valami kikezelhetetlen bőrbetegséget összeszedjek, nem?
A "Poszeidón csókos" kérdés kiírója vagyok, aki gyűlöli a mélyöblítéses klotyókat. Ennek ellenére megjegyezném, hogy a laposöblítéses csészének némi hátránya a fentebbi jelenség, ezért otthon kislavórba vizelek. A kislavórt azonnal vízzel öblítem, és utána abban leöblítem a farkamat is, így az mindig tökéletesen tiszta.
Nem szeretem a golyóim izzasztását, ezért nem hordok alsógatyát, és így egy hétig sem lesz húgyszag a nadrágom sliccénél.
Ez a módszer tökéletesen higiénikus és víztakarékos. mindenkinek ajánlom, hogy legalább otthon alkalmazzon egy kis vizelőedényt a kis dolga elvégzéséhez!
:)
A mélyöblítéses wc-hez viszont nagyon egyszerű a megoldás "nagy" wcnél.
Bele kell rakni egy marék wc papírt és akkor nem fog visszacsapni.
4-es azért ez szerintem beteg.
Főleg otthon. Nálam tiszta a wc és otthon ráülök, nincs probléma.
Koszos mocskos nyilvános helyeken szokott probléma lenni amit leírtam.
Klasszikus kérdés elsőgyermekes anyáknál: mit tegyek, ha a gyereket kiviszem a játszótérre és ott nagy a kosz. Klasszikus orvosi válasz: minél koszosabb a kisgyerek, annál egészségesebb.
Most néhányan felhördülnek, pedig nemcsak a csecsemő (és kisgyerek) agya fejlődik, hanem a szervezete is. Igen, beteg lehet, de nem nagyon. Aki viszont steril környezetben nőtt fel, később minden apró dologtól súlyos beteg lesz, mert a szervezete immunrendszere nem "ismeri" a mikróbák jó részét.
Az itt leírt kóros tisztaságmánia egyáltalán nem eredményez egészségesebb életet, sőt! A szervezet tud védekezni, így van megalkotva. De csak akkor, ha a szervezet ismeri. Kiváló világméretű példa volt erre a COVID. Ez egy olyan új vírustörzs volt, amit az emberi szervezet eddig nem ismert, ezért súlyos károkat okozott a vírus. Eltelt bő két év, a vírus mára többnyire nem okoz halált (kivétel néhány erően legyengült szervezet), gyakran tüneteket is alig.
A higiénia nem a kóros tisztaságmániát jelenti, mert a helyzet az, a mikróbák zöme a levegőben van, és belélegezzük, belemegy a bőrünkbe, fülbe szembe, bárhová. Ez egy szint alatt érdektelen, mert a szervezet kezeli. A higiénia az emberiszervezet kellemetlen kipárolgásait hivatott lecsökkenteni egy elviselhető szint alá, a mikrorganizmusok kizárása az életünkből nem lehetséges (és gyakran káros is - ha valaki "megtisztítaná" a gyomrát és beleit az ott lévő baktériumoktól, belehalna meglehetős gyorsasággal).
Jobb ha tudod, a vizelet steril, már ha a gazdája egészséges.
No para..
# Nem ezt sugallják a reklámok..
Magánvélemény: ezzel nagyon rossz írányba megyünk.
Ja.. Elpusztítja a baktériumok majd 100%-át. Az lenne a halálunk.
gyerek ember sérül, térdreesik. BETADIN!
Túrót. Hagyni kell hadd vérezzen, amíg vérzik nem jut be semmi, ha eláll
hagyni kell, megalvad, aztán ahogy hozza az idő finoman lemosni.
Semmit rá, szabad levegőn gyógyul leghamarabb.
Persze nem mindig lehet ezt eljátszani, mert olykor összevérez az ember, ami nem kéne.
Akkor leragasztom szabható ragtapasszal, szélein szellőzik, hamar gyógyul így.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!