Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell csontokat fehéríteni?

Hogyan kell csontokat fehéríteni?

Figyelt kérdés
Illetve gondolom a velőt is ki kell belőle szedni valahogy hogy ne rohadjon
2022. dec. 19. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csöves csontokból nem kell kiszedni a velőt, néha kopogósra szikkad és olyankor "csörög" a csont, ha rázogatod, de alapvetően nem nyitunk meg egy combcsontot azért, hogy kikapargásszuk.


Főzés után még hidrogén-peroxiddal lehet fehéríteni a csontokon.

2022. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van esetleg valamilyen házi megoldása hogy ne kelljen hidrogén peroxidot vásárolnom? ha még is veszek mennyibe kell tenni mennyi időre?

Illetve érdekelne még hogy a sült húsok csontjait is fehérítgethetem?

Dög esetén meg gondolom a lassú tűzön lefőzés vagy bogarakkal elrohasztás?

2022. dec. 19. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sülteknél az a baj, hogy már a csont szerkezete nem olyan mint nyersen. Igaz még nem igen próbáltam, de nem is igen javaslom az ezzel való vacakolást.


Hidrogén-peroxidot Hyperol tablettaként mindenféle probléma nélkül bármelyik gyógyszertárban vásárolhatsz, a feloldott tabletta mennyisége határozza meg a koncentrációt (általában egyébként nem kell olyan koncentráltra készíteni). De kisebb mennyiségben oldatot is kaphatsz. Valamit fodrászkellék üzletekben töményebb verziót is vásárolhatsz, azt hígíthatod, vagy kenheted is.


Hypot kisebb eredménnyel, de használhatsz, viszont én csak zsírtalanításra használom főzés után.


Dög esetén meg attól függ. Nem mindegyiket főzném, de most a bogarak sem nagyon eszegetik. De egyébként jobb, ha türelemsen várod, míg leeszegetik, és utána csak egy fertőtlenítő főzést ejtenék meg, utána peroxid. Viszont a dögös csont nem lesz igazán szép fehér, mert minél tovább van rajta a hús, annál inkább "szennyezi" a színét.


A peroxidot én érzésre használom, általában 1 éjszakát, vagy 12 órát hagyom benne, egy kisebb fazékba, ami félig, harmadig van teszek 6-10 hyprol tablettát.

2022. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A trisós vagy esetleg szódás főzés a zsírtalanítás mellett fehéríti is a csontokat, bár nem annyira, mint a hidrogén peroxid.
2022. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A peroxid tobbszor felhasznalhato vagy egy adag csont utan ki kell onteni?
2022. dec. 19. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:30


A peroxiod idővel magától is bolmik, fény, hő, vagy katalitikus szennyezők hatására. Így a használt peroxidnak ha maradna is ereje, a szennyezésektől hamar el fog bomlani.

Ha oldatot veszel, azt tárold sötét, hüvös helyen, és ne nyúlj bele semmivel, ne tölts vissza semmit az edénybe.


Amúgy mit csináltok a csontokkal? Egy-egy darabot disztárgynak, vagy komplett csontvázakat... ez valami vadász dolog? :o

2022. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Majd csontvazat is akarok de azt drotozni kell meg tudni kell mi hova valo
2022. dec. 19. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
6: 1-3-as vagyok, nekem egyrészt a tanulmányaimhoz kellettek, de már előtte dekorációs célből gyűjtöttem koponyákat, más maradványokat is (kígyóbőr, kagylók, csigák stb.) illetve el is tudom őket adni.
2022. dec. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!