Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mágneses mező konzvervatív...

A mágneses mező konzvervatív erőtér?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 20:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Természetesen minden mágneses mezőt áram hoz létre"


Úgy tudom, hogy elvileg az egyes részecskék mágneses momentuma hozza létre, ami az egyes részecskék spinjének köszönhető.

2022. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 Ha már ennyire belemegyünk, a részecskék mágneses momentuma is köráramként értelmezhető. Nincs minőségbeli különbség a töltött részecskék makroszkopikus áramlása és az atomi szinten meglévő mágneses momentumok mezeje között.
2022. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1. Nem értelmezhető a részecskék spinje köráramként.


2. Igen, áram hozza létre a legtöbb mágneses teret, de nem mindegy, hogy olyan tartomanyt vizsgálok ahol folyik áram, vagy messze tőle.


De nagyon triviális példa, hogy nem konzervativ az eroter. Ha van egy egyenes vezetőm, és akörül van egy mágneses tér, akkor ha az egyik iranyba megyek körbe, akkor mást kapok mintha a másik irányban mennénk körbe.


De teljesen felesleges ezen vitatkozni. Felirod a maxwell egyenleteket es benne van a magneses ter rotacioja, amikor az 0 azon a tartomanyon konzervativ az eroter, amikor nem 0 akkor meg nem.

2022. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 (16:56) Tudom hogy a spint nem lehet igazán klasszikus modellel magyarázni, de ezt most nem lényeges. Viszont ami a feltett kérdéshez fontosabb - kérlek fejtsd ki bővebben ezt a teóriádat:


"Ha van egy egyenes vezetőm, és akörül van egy mágneses tér, akkor ha az egyik irányba megyek körbe, akkor mást kapok mintha a másik irányban mennénk körbe."


Én teljesen biztos vagyok benne, hogy ez tévedés! Mások hogy gondolják ezt a dolgot? Szóljatok hozzá!

2022. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!