Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet fából vaskarikát...

Hogyan lehet fából vaskarikát készíteni?

Figyelt kérdés
Lehet, nem lehet, talán, mégse, mégiscsak, bárcsak, tehát else vagy cancel, esetleg retry, vagy else if?

2022. okt. 31. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nap, mint nap készítik.
2022. okt. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
69%

Már szinte vártam ezt a kérdést, bár már megkérdezték sokan és azt hiszik hülyeség és lehetetlen. De nem az!


Bármennyire is hihetetlen ma már lehet.


Első megoldás

1. Virtuálisan számítógépen, képszerkesztő programmal, mondjuk photoshop vagy bármi más


2. Bár a természetet nem bántjuk és nem rongáljuk és nem károsítjuk, de most az egyszer leírom hogyan lehetséges mindez. Ez hétpecsétes titok, mint a coca-cola, bár én annak is tudom a receptjét, de ez már lényegtelen.


Tehát elöször is keresel hozzá egy megfelelő és hajlékony ágakkal rendelkező fát. Ez nem más mint a juharfát, vagy vörös tölgyet. Levágod a legvékonyabb ágát fafűrésszel a törzséről szépen és gondosan, majd meleg vízzel beecseteled vékonyan és felviszed a felületére, ezt legalább 30 percenként 3x megismételed, majd nagyon óvatosan karikára hajtod,hogy ne törjön el. Ezután erős fa ragasztóval a két végét összeragasztod, majd hagyod 2 napig száradni. Ezután berakod a hűtőszekrény fagyasztó részébe, majd lefagyasztod szintén 2 napig a fridzsiderben hagyod.


Két nap után kiveszed, majd veszel, vagy szerzel valahonnan 1.5kg vasreszeléket, amivel az iskolában a fizika órán szoktak kísérletezni. Majd felveszel egy erős ipari védőkesztyűt és óvatosan felviszed az egész fa felületére töményen a faragasztót. Tehát már a "kerek fa" felületére. Majd szintén óvatosan bekened enyvvel a fát. Majd a fát egy nagy lavórba beleteszed, amibe előzőleg összekevered a vasreszeléket, ipari alumíniumragasztóval és 100 fokos forró vízbe, majd belemártod a fát a vasreszelékbe és legkésőbb 5 percen belül kiveszed belőle egy biztonságos nagy csipesszel, vagy fogóval.


Már majdnem el is készültünk.


Ezután az így keletkezett fából-vaskarikádat beteszed megint egy ipari fagyasztóládába és legalább -60, de inkább -80 fokon 3 órán keresztül lefagyasztod. Ezzel kapsz egy olyan szilárd testes anyagot, amit akár óvatosan meg is munkálhatsz.


Kész a fából vaskarikád, akár a nyakadba is teheted és megmutathatod legjobb barátaidnak, persze miután az érdes és tüskés felületét, óvatosan csiszolópapírral lecsiszoltad ;)

2022. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
81%

Én összehugyoztam magam,

szabályos sírok a nevetéstől, ez nem biiiirooomm 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

2022. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Valamit tud a csávó😂
2022. nov. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszek a szememnek,ti mindenre tudjátok a választ,még a lehetetlenre is?:)
2022. nov. 1. 00:23
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt hittem hülye kérdésre hülye válaszokat fogok kapni,mert állítólag ilyen nincs és lehetetlen.Tévedtem!

De ezek szerint nincsenek akadályok és nincs lehetetlen.Egyszerűen el vagyok képedve és még el is hiszem,hogy ez a valaki amit leírt még működik is.A pofám leszakad ezen az ürgén.Honnan tudsz te ilyeneket,ki vagy te egyáltalán?

2022. nov. 1. 00:27
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Fuzióval, atomátlakítással. A fa dőntően szén, oxigén, hidrogén, nitrogén atomjait vas atomokká kell alakítani.
2022. nov. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Egy "hülye?" kérdésre igazi, nem hülye válasz:

eredetileg a vaskarika alatt a hordók abroncsát értették, néha különbözö okokból favesszökböl font karikával fogták össze a dongákat - ez volt a fából vaskarika.

2022. nov. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

A gyártás helyszíne nagyon fontos!

A Négyszögletű kerekerdő például megfelel.

2022. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
81%
Adott egy fa faragsz belőle egy karikát. A fát megtámadják a SZÚk így lesz belőle SZÚvaskarika eltávolítod belőle a SZÚkat és voalá ott is a vaskarika
2022. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!