Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem értem ez hogyan lehetséges...

Nem értem ez hogyan lehetséges. 4+2(8−3)÷2−1= 8 - ez ugye ilyen alakban 8, na de... 4+2(8−3):aláhúzva és alírva:2−1 az egyenlő 14-el. Elvileg a kettőnek ugyanannak kéne lennie, nem?

Figyelt kérdés
Hiszem mind a kettő osztás, csak az egyiket törtes alakban adtam meg, a másikat pedig rendesben, most vagy az van, hogy a tört alakost rosszul írtam fel, vagy pedig valami nagyon kimaradt nekem erről. Ha rosszul írtam volna fel, akkor valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan kéne az ilyen fajta (4+2(8−3)÷2−1) alakból, törtes alakot csinálni (Melyik marad felül, melyiket írom oldalra, esetleg alúlra, stb...)

2022. okt. 13. 19:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"4+2(8−3)÷2−1"

4 + (2(8−3)÷2) − 1


"4+2(8−3):aláhúzva és alírva:2−1"

(4+2(8−3)) / ( 2-1 )

2022. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

4+2(8-3)÷2-1

itt a műveleti sorrendnél, először van a 2*(8-3)÷2 = 2*5÷2 = 5, majd ehhez a +4 és a -1, és így 8.


ha törtes alakba akarod áttenni megfelelően, akkor csak a 2(8-3) részt kell aláhúznod és 2-vel osztanod, mert a szorzás-osztás részek asszociálnak egymással, az előtte vagy utána álló összeadás és/vagy kivonásba már beleszól a műveleti sorrend.


ha máshogy akarod felírni a törtet, hog az osztásjel előtt állók mind felül, az utána állók mind alul, akkor az ASCII-ben így néz ki:

(4+2(8-3))÷(2-1), ez lesz 14, kicsit többet kell zárójelezni, mert a törtvonal alul és felül is (számláló és nevező), külön plusz zárójelet is pótol, a gyökjel is hasonlóan viselkedik, illetve ha a hatványkitevőben van összetett művelet.

2022. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!