Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az ember orrában és...

Miért van az ember orrában és fülében szőr?

Figyelt kérdés
Mi szükség van rá,a többi majomfélének van?

2022. szept. 30. 17:41
1 2
 1/11 Kólauborkával ***** válasza:
87%

Gondolom az a funkciója, hogy a por ne hatoljon be a lég- és hallójárataidba.

Nekem a szemöldök sokkal nagyobb kérdés, mert úgy gondolom az izzadságot kéne felfognia, meggátolnia a szembe jutását, viszont ez nálam inkább odavezeti, nem pedig el, nyáron emiatt sokat szenvedek.

2022. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a szemöldök azért van,egy érzékelő mielőtt egy tárgy a szembe kerülne legyen idő változtatni mielőtt sérülés lenne.A szempillával együtt gondolom.Ennek az orrszőrnek értelmét nem látom evolúciós maradvány?Bogarqakat felfogja?
2022. szept. 30. 17:48
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
92%
A szemöldökre jogos, hogy így előbb érzékeled, ha a szemedbe menne valami és tud reagálni a test, viszont orr és fülre még áll az első kommentem, szimplán légszűrő, nem egy HEPA technológia, de azért megteszi.
2022. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt szennyeződés szűrő, másrészt, hideg elleni védelem, télen, a jéghideg levegőt beszívva, annak páratartalma az orrszőrödön csapódik ki, nem a torkodban, tüdődben.
2022. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

#2


Az orr szőr megszűri a levegőt. Ezért szokták mondani hogy orron keresztül ajánlatosabb lélegezni mint szájon át

2022. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Akadályt képez a rovarok ellen. Régen ennek jelentősége volt, ma már csak atavizmus.
2022. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk az izgat jobban hogy miért van annyi szőr a nemiszervek Környékén. Már több ezer éve nem igényeljük oda a szőrt hiszen vannak ruháink
2022. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

#7 - a fanszőrös kérdés már bennem is sokszor megfogalmazódott!


Van egy olyan (én sem veszem komolyan) teóriám rá, hogy a nemi szervek evolúciója lassabb - mert ha azok is folyton "upgrade" alatt lennének, akkor azok is elkorcsosodnának, mint a modern ember többi testrésze - tehát azok csak zúzzanak az ősi formájukban! XD

2022. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

A szemöldökkel kapcsolatban ne feledjük ,hogy nagy szerepe van az arcmimikában, érzelmek kifejezésében stb. Ezért (is) alakulhatott ki/ maradhatott meg.

A fanszőrt nem tudom. Talán egy kis extra védelem az érzékenyebb területekre (gondolok itt akár fizikai védelemre akár valamilyen parazitákkal/ fertőzésekkel kapcsolatos védelemre). Vagy nincs is különösebb haszna, csak nem volt nagy hátránya s megmaradt.

2022. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A szőrzet nem védelmi funkciói vannak
2023. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!