Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szénmonoxidnak illetve a...

A szénmonoxidnak illetve a füstnek mennyi hely kell kimenni hogy ne legyen veszélyes?

Figyelt kérdés
A régikori veremházakban hogy nem haltak meg a kémény nélküli kályhától? Nincs lyuk a tetőn vagy ilyesmi persze az oldalain van hol kimennie a dolgoknak
2022. szept. 11. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

A régi házak elég lyukasak voltak.

A füst ott ment ki, ahol tudott.

Tüzet meg úgy raktak, hogy ne haljanak meg tőle. Ne gondolj valami hatalmas tüzekre.

2022. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A régi barlangokban és verem házakban nem volt ajtó...
2022. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez elegendő hogy ne öljön?
2022. szept. 12. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szénmonoxid nem nehezebb a levegőnél. Pláne a meleg füstgázokban nem. Amúgy a szabad tűzön való égés közben a szénmonoxid képződése nem jellemző. A forró füstgázok a széndioxiddal, a vízgőzzel és az egyéb meleg égéstermékekkel együtt felfelé áramlottak, és még a szélcsendben is a szabad nyílások felső részén a szabadba tódultak. A kiáramló levegő szívóhatást gyakorolt, és helyére friss [hideg(ebb)] levegő tódult a szabad nyílások alsó részén.

Ezekben a korokban nem a helyiségeket - a helyiségek falait és a levegőt - melegítették. Hanem a hideg, szabadon áramló levegőben a tűz sugárző hőjét felhasználva melegedtek a tűz közvetlen közelében.

2022. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már majdnem leírtam, de elment az áram. Most csak mobilról, és fejből válaszolok. Először kiegészítem, hogy a szén 12, az oxigén 16g/mol, tehát könnyebb. Aztán rákerestem a veremházra, és úgy láttam volt lyuk a tetőn. Aztán meg a szén-dioxidtól miért nem fél senki?! A sósav mondjuk 36, és nem megy ki az ablakon, volt szerencsém benne aludni, pedig magasítottam az ágyon vagy 4 téglányit, de úgy is éreztem, a CO2 44. Egyébként pedig a hideg levegő a sűrűbb ezért az megy befelé, nem a meleg megy kifelé. Rendes szellőzéshez szerintem lent és fent kéne ablak, nem középen. A kocsmában is azért nem ment ki a füst, mert lehűlt és alul nem tudott kimenni.
2022. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!