Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy elhajított biliárd golyóna...

Egy elhajított biliárd golyónak van akkora megállító ereje, mint egy gumilövedékes fegyvernek?

Figyelt kérdés
Önvédelmi fegyvereknél fontos jellemző ugyebár a megállító erő. Lőfegyvereknél a torkolati energiával szokták kifejezni hogy milyen erős, és azt olvastam, hogy legalább 30-40J energiája kell lennie egy lőfegyvernek, hogy megfelelő megállító ereje legyen a támadóra. Úgy számolom egy biliárd golyót is meglehet úgy dobni, hogy ezt az energiát hordozza, mégis nehéz elképzeni, hogy hatásában eléri egy erős gumilövedékes fegyverét.

2022. szept. 6. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A biliárd golyónak azért nincs megállító ereje, mert hatalmas a felülete, így hát becsapódáskor is hatalmas felületen oszlik szét a mozgási energia.

(Bár ha valakit fejbe vagy tökön dobsz vele annak lesz megállító ereje)

2022. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyobb a felülete, de kicsit keményebb is, mint a gumigolyó.

A célzás még probléma, kevesen tudnak erősen és pontosan dobni, főleg stresszhelyzetben.

2022. szept. 6. 10:38
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Kis googlizas alapján:

baseball labda 163 joule gondolom profi sportoló idealis körülmények között

Fogalmam sincs hogy a billiárd golyó tömege vagy a fenti labda tömege mennyi


Gumi lövedékes pisztolyok állt 100 joule alatt vannak

Elméletileg alkalmas lehet gyakorlatilag a pisztolyban 5 6 lőszer van amit garantáltan gyorsabban és pontosabban lehet kilőni mint ahogy akár egy profi sportoló dobálja a labdákat vagy golyókat.


Ahogy írtad a célzás , de már maga a dobás is problémás.


Szóval elméletileg alkalmas, gyakorlatban szerintem nem, nyilván ha nincs más a biliárd golyó is megteszi

2022. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Baseball tömege: ~145 kg.

Billiárd golyó tömege ~170 kg.


Egyébként a baseball történelmében egyetlen halálos baleset volt, amit dobójátékos okozott:

[link]


Koponyatörést szenvedett az áldozat, mást nem írnak, de vélhetően valami súlyos agysérülést is.


De azért tegyük hozzá, hogy egy top ligás, profi játékos dobásáról van szó.


A billiárdgolyó kicsit nehezebb is, keményebb is, szóval ha rendesen megküldik, és fejbekapja az áldozatot, akkor szerintem komoly fejsérülést okoz, akár halált is, nagyobb valószínűséggel, mint egy baseball labda.


Egyéb helyen eltalálva az áldozatot okozhat csonttörést.


Ez egy gumilövedékről is elmondható, okozhat bordatörést, fejre célozva akár halálos sérülést is.

Viszont, a nagyobb sebesség/kisebb becsapódási felület miatt a gumilövedék hatékonyabb a lágyrészek ellen, gyomor, lágyék, stb, átszakíthatja a bőrt, és jóval fájdalmasabb, mintha egy billiárdgolyóval dobnának gyomron.


Szóval jobb választás a gumilövedékes fegyver, pláne mert több lövésed is van.


De mindenesetre én úgy gondolom, hogy HA nagyon jól tudsz célozni és nagyon erősen dobni, tehát egy top ligás profi dobójátékos szintjén vagy, akkor egy billiárdgolyóval is tudsz hasonló eredményt elérni.

2022. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Na ezt jól elírtam, 145 g, és 170 g, nyilván, nem pedig kg :D

2022. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlag ember által elhajított biliárd golyó vagy átlag ember által elsütött gumilövedékes fegyver közül én a gumira szavaznék.
2022. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!