Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet egy hosszú bitsoroz...

Hogy lehet egy hosszú bitsorozatot base26-ra konvertálni?

Figyelt kérdés

Odáig eljutottam, hogy ha a bitsorozatot egy 0-1 közötti valósnak tekintem (pl bináris 0.1010001100... = decimális 0.63...), akkor a konvertálás úgy megy, hogy a számot megszorzom 26-tal, az egészrészét kiírom (a-z közti 26 betű valamelyikével jelölve), a törtészét megint megszorzom 26-tal, annak is kiírom az egészrészét, és így tovább.


De ha a bitsorozatom hosszú (messze túlmegy a float64 felbontásán), vagy valós időben, folyamatosan érkeznek a bitek, ez a paraszti módszer nem működik. Ha base 4,8,16,32,64...-re akarnék konvertálni, az egyszerű lenne, mert a bitpárok, bithármasok, stb egymástól függetlenül kódolhatóak. De base26-nál fogalmam sincs, mit kéne csinálni, hogy kéne továbbgörgetni a maradékokat stb. Az első értéket az első 5 bit alapján még meg tudom állapítani, de nem tudom hogyan tovább.



2022. szept. 2. 13:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az legyen egyértelmű, hogy melyik a bitsorozat eleje. Ez így hülyén hangzik, de okozhat problémát.
2022. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!