Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért fogy több fekete tinta...

Miért fogy több fekete tinta nyomtatás közben, mint a többi három szín?

Figyelt kérdés
Van megoldás takarékos szöveg nyomásra, ahol a feketét színe veréssel hamisítjuk?

#fekete szín #Tarka nyomda szín építő kövek cmy #Fekete kikeverése cmy ből szöveghez
2022. aug. 26. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a nyomtatások nagy része fekete. Az, hogy szerinted ez alkalmazott tudományok kategória sokmindent megmagyaráz.
2022. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne, a regi matrixnyomtatok hasonlo elven mukodtek. Bar akkorat nem utott, hogy betuforma maradjon utana a papiron, de a papir elott huzodo tintaszalagbol kipreselt annyi tintat, hogy az nyomot hagyjon a papiron. Irto hangos volt, mint egy hengerhibas versenyautonak, amiben a 4-bol csak 3 mukodik, olyasmi volt a hangja. Mint a korfuresznek.

Na most gondold el milyen hangos lenne, ha olvashato vesetet utne a papirba. Valoszinuleg ez lehet az egyik oka, hogy nem terjedt el ailyen masina.

2022. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cégnél van egy nagy plotter, rengeteget nyomtatunk rajta. Két fekete tintapatron is van benne, míg a színesekből csak egy-egy. Minden rajzot színesben nyomtatunk, ennek ellenére a két fekete patron mindig hamarabb fogy ki, mint egy színes. Talán az lehet, hogy a színes rajzolatokhoz is hozzátesz valamennyi feketét a megfelelő szín eléréséhez, azért fogy el hamarabb. Bár az is lehet, hogy összességében a rajzokon a legtöbb a fekete színből van.
2022. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A feketét nem lehet kikeverni a másik három színből, hanem csak egy ronda, szürkés-barnás szín jön ki.

Vannak még más színek is, amelyeket nem lehet kikeverni a másik három színből, hanem feketét is kell hozzá használni. Lásd gamut.

Kedves kérdező, nem tudom, hogy lehet meghatározni, hogy melyek azok a színek amelyekhez kell a fekete. Talán úgy, hogy a nem hivatalos szövegnyomtatásaiddal kísérletezel.

2022. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak takarékos megoldások. Nagy teljesítményű mátrix nyomtatót meg lehet venni. A nagy teljesítményű lezereknek is alacsony a lapkoltseguk. Ha ez sem elég a láncos nyomtatók gyorsan és olcsón dolgoznak (igaz a hangjuktól egy ütvefúró elsapad az irigységtől)


Komolyabban:

A gazdaságosság attól függ mennyit nyomtatsz.

Ha havi egy csomag papír nem fogy el, akkor egy tintasugaras a jó választás. Lehet használni utángyártott vagy utántöltőtt patronokat. Vannak óriás tartályos nyomtatók,azok gazdaságosabbak.

Ha többet nyomtatsz, akkor jönnek szóba a lézer nyomtatók. Abból sem a legolcsóbbak, mert ott nagyon magas a lapköltség. A patronoknál, tonereknel megadják, hogy hány "szabványos" oldalt tudnak kinyomtatni. A szabványos oldal csak összehasonlításra jó. Annyit úgy sem tudsz nyomtatni vele

2022. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ellenvéleményt fogalmazok meg #5 megállapításairól, sok év tapasztalatát is figyelembe véve.

A tintasugaras nyomtató fajlagosan olcsóbb a lézernél. Akkor, ha sokat nyomtat valaki. Ugyanis a tényleges lapköltség a nyomtató + javítás + toner/patron osztva a teljes életciklus alatt kinyomtatott lapok számával. Feltéve, hogy mindkét géppel ugyanannyit nyomtatunk, azonos minőségű tintasugaras nyomtató olcsóbb, a patron olcsóbb, a javítás olcsóbb (a papírmennyiség azonos). Azonban ha havonta nagyon kevés nyomtatni való akad, a patron beszárad, a toner nem. Ezért könnyen lehet, hogy a patron kis százalékát használjuk csak fel, ami már sokkal drágább is lehet a toner áránál, ekkor olcsóbb a lézernyomtató.

Persze vannak speciális igények, amelyeket a tintasugaras vagy a lézer tud jobban megoldani, ez felülírja az árat, feltéve, hogy a minőség nagy prioritású.

Mindez persze csak bizonyos minőségi szinten felül érvényes, az utántöltés nagy kockázatú, mert nem megállapítható a minőség, és mert nem lehet mindig hozzájutni a kitapasztalt jó gyártó termékéhez. Például két szerviz is állította nekem, hogy cseréljek nyomtatót, mert az alkatrészcsere drágább, ám alaposabban megvizsgálva, inkább vettem egy eredeti fekete tonert nyolcszoros áron, a gépet otthon kitakarítottam, és láss csodát, megjavult a gép. Az utántöltött toner diszkréten bekente a fényhengert, ezért minden lap szürke lett, a színek megváltoztak. Szóval ezt ki kell tapasztalni, és hosszú távon igaz, hogy utántötéssel járhat jól az ember.

2022. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

5-ös vagyok. A számolás úgy igaz, ahogy 5-ös mondja. Az otthoni és kisirodai nyomtatók esetén a garancia időn túli javítás sajnos ritkán kerül elő, mivel a gyártók a kulcs alkatrészek árát az új készülék ára körülire lövik be. A nagy tartályos nyomtatók lapköltsége valóban kedvező, szerintem ki fogja szorítani a belépő szintű lézereket.

Kis gyakorlattal a tintapatronok és a tonerek felújítását a legtöbb ember maga is meg tudja csinálni, ha megtalálja a megfelelő felújító készletet, a nyomtatás ára a töredékére csökkenthető. (Mire megtanultam a töltést, azért pár tonert tönkretettem, de a végeredmény így is durván pozitív)

2022. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!