Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » S vissza a jövőben elhangzott...

S vissza a jövőben elhangzott X gigawatt mennyi időre látná el árammal egy háztartást??

Figyelt kérdés
2022. aug. 14. 11:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
19: Inkább nézz meg egy villámot És mérd az idejét egy órával már ha tudod mi az.
2022. aug. 15. 11:41
 12/22 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én kielégitő vàlaszt adtam, hogy tudj számolni, problem? Én értem amit írtam, te amit te?
2022. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ha szamolni akarok akkor számológépet veszek
2022. aug. 15. 12:40
 14/22 tambi3 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


1,25 GW TELJESÍTMÉNY(!) nagyjából 100.000 (egyszázezer!) családiházat tud ellátni egyszerre átlagos klímákkal és némi jakuzzi fűtéssel, esetleg infrás főzőlappal együtt, korlátlan ideig.


Mivel a kérdésedben az idő is szerepel, ez így nem megoldható. A megadott mennyiség (1,25 GW) teljesítmény, a kérdés viszont munkavégzésre vonatkozik, ami a teljesítmény és az idő szorzata.


Botor fejjel azt gondolom, hogy ezt bemagolva vagy értve, de mindenki tudja. A kérdésből nyilvánvaló, hogy ez nincs így, mert Te sem tudod, de ettől még nyugodtan lehetsz az emberiség hasznos tagja.


Lehet, hogy a kérdésre egy dörzsölt jogász, vagy egy tehetséges belgyógyász sem tudná azonnal a választ (mert ilyenformán akár beugratósnak is nevezhetnénk...), de legalább a vesszőket kitenné, amitől sem ő nem lesz nagyobb, sem te kisebb...

2022. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

" korlátlan ideig.



Mivel a kérdésedben az idő is szerepel, ez így nem megoldható "


Elobb magadban tegyél rendet. Most akkor korlátlan ideig vagy ha időről is szó van akkor nem megoldható? Ezt a belső ellentmondásokat valahogy fel kéne oldanod.


Bár a korlátlan idő kifejezés ebben az esetben határtalan ostobaság. Rengeteg fizikai törvényt megsértesz ezzel a gondolattal.

2022. aug. 19. 06:27
 16/22 A kérdező kommentje:
A Jogász nem fizikus bár jo eselye van hogy aki bármilyen diplomáig eljutott annak ez nem okozna túl nagy nehézséget és nem a nyelvtan nácizmusba kellene menekulnie a válasz elől.
2022. aug. 19. 06:31
 17/22 A kérdező kommentje:

" Botor fejjel azt gondolom, hogy ezt bemagolva vagy értve, de mindenki tudja. A kérdésből nyilvánvaló, hogy ez nincs így, mert Te sem tudod, de ettől még nyugodtan lehetsz az emberiség hasznos tagja."


Azt hogy a villám nulla ideig adja az energiát nagyon sokan tudják. Valószínűleg még te is. De mivel a képleteket azok megértése nélkül magoltad be nem látod az osszefuggest. Nem ismered fel hogy a Wh-ban a h ebben az esetben azt az időt jelöli amíg az energiát adja a villám. Helyette azt képzeled hogy a villám nulla ideig adja az energiát. A megértés nélküli magolás miatt téged inkább megzavarnak a képletek.

2022. aug. 19. 07:15
 18/22 tambi3 ***** válasza:

Kedves Kérdező fiatal barátom!


Köszönöm a "helyreigazítást", bizony ismét okosabb lettem valamivel...


Eléggé sokáig tanítottam elektrotechnikát és mérnöki fizikát ahhoz, hogy tudjam, a villám nevű elektromos kisülés egy jó nagy szikra csupán, de nem "nulla" ideig tart. Sőt, az emberiség által ismert fizikában elméletben sem játszódnak le folyamatok az említett időtartam alatt.


Jó dolog, ha kérdezel, mert a válasszal bővíted ismereteidet, értékesebb leszel, nagy szavakat használva az egész emberiség tudását gyarapítod. Illetve gyarapítanád, ha a nálad képzettebbek válaszát megpróbálnád elfogadni, illetve megérteni.


Sajnálom, hogy ez neked nem sikerült...

2022. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Egyenlőre én vagyok képzettebb náluk. Korlátlan időről beszélnek miközben nem tudják hogy a villám ideje nem nulla.


Ha nem te írtad a korábbiakat akkor neked csak szövegértési gondjaid vannak, de ez is fejleszthető.

2022. aug. 20. 21:20
 20/22 anonim ***** válasza:

A szamár azt mondta a tigrisnek:

- A fű kék.


A tigris válaszolt:

- Nem, a fű zöld.


A vita elmérgesedett, és mindketten úgy döntöttek, hogy döntőbíróság elé viszik a dolgot, ezért az oroszlán, a dzsungel királya elé járultak.


A szamár már azelőtt kiabálni kezdett, hogy elérte volna az erdei tisztást, ahol az oroszlán ült a trónján:

- Őfelsége, igaz, hogy a fű kék?


Az oroszlán válaszolt:

- Igaz, a fű kék.


A szamár sietett és továbbment:

- A tigris nem ért egyet velem, ellentmond és bosszant, kérlek, büntesd meg.


A király ekkor kijelentette:

- A tigris 5 év hallgatással lesz büntetve.


A szamár vidáman ugrott, és elégedetten, ismételgetve folytatta útját:

- A fű kék ...


A tigris elfogadta a büntetését, de előtte megkérdezte az oroszlánt:

- Felség, miért büntettél meg engem, elvégre a fű zöld.


Az oroszlán válaszolt:

- Valójában a fű zöld.


A tigris megkérdezte:

- Akkor miért büntetsz engem?


Az oroszlán válaszolt:

- Ennek semmi köze ahhoz a kérdéshez, hogy a fű kék vagy zöld. A büntetés azért van, mert egy ilyen bátor és intelligens teremtmény, mint te, nem vesztegetheti az idejét arra, hogy egy szamárral vitatkozzon, aki ráadásul még idejön és ezzel a kérdéssel engem zaklat.


A legrosszabb időpocsékolás a bolonddal és fanatikussal vitatkozni, akit nem érdekel az igazság vagy a valóság, csak a hite és az illúziói győzelme. Soha ne vesztegessük az időt olyan érvekre, amelyeknek nincs értelme. Vannak emberek, akiknek bármennyi bizonyítékot mutatunk is be, nem képesek megérteni, másokat pedig elvakít az ego, a gyűlölet és a harag, és csak azt akarják, hogy igazuk legyen, még akkor is, ha nincs igazuk.

2022. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!