Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van, akiknél fejjel lefele...

U. Xorter kérdése:

Van, akiknél fejjel lefele van a térkép?

Figyelt kérdés
Na és akiknél 90°-kal elforgatva?

2022. aug. 12. 13:19
1 2
 11/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

8/ Megnéztem a térképet és jól emlékszel, el van ferdítve a térkép és nincs tájolás rajta. 1528-ban készült és bőven rajta kellett volna lennie az égtájnak. Előtte is használták és még sokkal utána is az égtáj jeleket. Találgatások azok vannak ahogy néztem, hogy miért nincs rajta, de szerintem talán csak egyszerűen lefelejtette. Mert ilyen is van.


A készítő neve nem Lázár Deák, hanem Lázár deák (Lazarus secretarius, azaz Lázár keresztnevű titkár). Csak a Lázár nevet tudni róla. Meg nem délre van tájolva, hanem kb 45 fokkal jobbra döntve, északkelet felé van a teteje. Tabula Hungariae vagy Lázár-térkép néven megtalálható.


[link]

[link]


Térkép 1502-ből szérózsával:

[link]


Szélrózsák és északjelek régi térképeken - /ha jól jön/

[link]


/Görgetéssel nagyíthatóak./


Abauj Varmegye 1802-es térképe szélrózsával:

1802

[link]


---

Tabula Hungariae vagy Lázár-térkép

Lázár deák


[link]

[link]

[link]

2022. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TappancsMancs ***** válasza:
A Deák térkép oldalain rá vannak írva az égtájak... :)
2022. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11: Nem erre gondoltam, egy hasonló korú. Ténleg régen volt, hogy ezt tanultuk. És csak ködösen emlékszem már.
2022. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!