Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kik terveznek meg egy vadászre...

Kik terveznek meg egy vadászrepülőgépet?

Figyelt kérdés
Milyen mérnökök vagy valamilyen más szakmákból mások?

2022. júl. 5. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gépész, villamos, repülő és mechatronikai mérnök is dolgozik rajta.
2022. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Vadászok, akik repülni szeretnének.
2022. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább gépészmérnök, repülőmérnök, vagy fizikus irányból kerülnek oda. Amúgy nem egy ember tervez egy komolyabb repülőt, hanem egy tervező csapat. Pl. az egyik ért az aerodinamikához, a másik a hidraulikához, megint másik az anyagokhoz, gyártástechnológiához, elektronikához és irányítástechnikához, stb.
2022. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hyakorlatilag mindenki. Még pszichológusok, orvosok is.

Eleve az egy hatalmas mujnka mire kitalálja mondjuk egy kormány, vagy Hadügyminisztérium, hogy milyen légijárművet szerete beszreezni. mit tudjon, mekkora legyen, mennyi pénz van rá, stb.

Amikor kitalálják mit akarnak, akkor meghirdetik és várják, hogy a gyártók jelentkezzenek, hogy ki tudná vállalni a gép kifejlesztését.

A gépek fejlesztése, tervezése egy nagyon hosszú és bonyolult folyamat, általában több ezer fős csapat végzi.

2022. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítve a fenti listát, nagyon sok szoftvermérnöki munka is van benne. Pl. az F-35 harci tevékenységének alapja a hálózatos működés, amivel a pilóta a legteljesebb, azonnali helyzetképet kapja egy csomó különböző forrásból (műholdak, drónok, AWACS, a többi gép stb.).


Plusz ott vannak a fegyverrendszerek (mindenféle rakéták, bombák), amik szintén nagyon okosak már elég régóta, ez is IT-mérnöki munka.


Komoly részfeladat a gyártás és az üzemeltetés tervezése is, ezt is párhuzamosan végzik a gyártó cégeknél, illetve a légierőknél, és ezek is visszahatnak a termék tervezésére (pl. nem mindegy, hogy egy repült órára mennyi szervízidő jut).


És nem szabad kihagyni a "katonákat" sem, mert a specifikáció az ő dolguk: ez adja meg a gép elvárt képességeit a jövőbeni bevetéstípusok, a vélt vagy valós fenyegetések, a várható ellentevékenység stb. alapján.


Nagyon összetett feladat egy vadászgép tervezése, milliónyi szempontnak kell megfelelni egyszerre, és akkor még a gazdasági részt nem is említettük.

2022. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!