Miért hoz létre a cianoakrilát pillanatragasztó sokkal erősebb kötést azonnal, ha a ragasztáskor megszórjuk szódabikarbónával ?
A youtube-on javasolták, és kipróbálva, tökéletesen bevált.
Mi lehet a kémiai reakció ?
Ez egy fszság.
Előbb ragasztasz össze két műanyagot, ha előtte meglágyítod mindkét összeragasztandó felet, mint hogy szódabik.nával megszórva jobban kössön valami.
Ennyi erővel homokkal is megszórhatod. Vagy sóval, porcukorral, de hogy pikánsabb legyen adjál hozzá fahéjat is!
1/1 - egyáltalán elolvastad a kérdést ? Akkor itt most idéznék magamtól:
"A youtube-on javasolták, és kipróbálva, tökéletesen bevált."
Lefordítom neked: én személyesen egy haverom segítségével ragasztottam vele műanyagot, és kb. egy percen belül rohadt erősen megkötött az a két darab, ami korábban simán csak a pillanatragasztóval rohadt gyenge és törékeny lett, így két alkalommal is újra eltört. Most meg fűrészelni is lehetne, úgy tart, mint a beton. Erről van szó, amit személyesen ellenőriztem le, nem valami képzelődés, ahogy hitted. De te is leellenőriheted, meg bárki, ugyanaz lesz az eredménye. Vagy beszólni, kötekedni azt könnyebb ? Ja értem. Engem csak a magyarázata érdekel, nem a vélemények.
A cián és cianid alapú ragasztók kovalens kötésekkel is kapcsolódnak pl a szerves felületekhez, amely kötésekre nagy valószínűséggel nem lesz jó hatással a szódabikarbóna. Persze le kéne tesztelni...
De ha műgyantákba apró szálas anyagokat keversz (de még esetleg egyes porokra is igaz lehet) akkor az jó eséllyel erősíteni fogja a kötést.
Általánosítani viszont nem lehet!
#5 folyt
Persze a szálas anyagoknak nagyobb húzó szilárdsággal kell rendelkeznie mint a műgyantának. Csak akkor fogja növelni a ragasztás szilárdságát
A cianoakrilát (pillanat) ragasztó a nedvesség hatására polimerizálódva és polimer szálakat alkotva hoz létre erős kötést a ragasztandó felületek között. Tehát nem a levegőtől kell elzárni, mint azt 3/6 írta, hanem a levegőből nyeri a nedvességet a kémiai reakcióhoz.
A szódabikarbóna ehhez kémiailag nem tesz hozzá semmit, csupán egy térkitöltő szerepet kap, mivel a szódabikarbóna és a pillanatragasztó keveréke egyfajta betonhoz hasonlatos végeredményt produkál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!