Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miben van aluminium?

Miben van aluminium?

Figyelt kérdés
Meglepődtem hogy pl a PC hütők és északi hidakat is beveszik a méh telepen. Eddig kidobtam őket. Miben van még aluminium? honnan ismerem fel? csak hogy ne a kukába menjen hanem ujra hasznostják
2022. márc. 8. 12:42
1 2
 1/11 Z003 ***** válasza:
100%

Alumínium viszonylag sok dologban lehet, mivel viszonylag elterjedt szerkezeti fém. Ahol nagyon gyakori és a mindennapi életben is találkozik vele az ember az a különböző üdítős italok dobozai, hűtőbordák, esetleg edények (de azok manapság már ritkábbak). Esetleg szerkezeti anyagként kisebb terhelésű bútorlábak meg ilyesmik lehetnek még alumíniumból.


Megismerni legkönnyebben a súlyáról lehet mivel nagyon alacsony a sűrűsége ez az egyik legkönnyebb mindennapi életben használt fém. Viszonylag lágy könnyen hajlítható, ami megkülönböztetheti például a vastól és nem fogja a mágnes.


Ezen kívül ha elég tiszta az alumínium, akkor ha sósavat öntesz rá kis idő után hevesen kezd el pezsegni. Ugyan így viselkedik lúgokkal mint például a lefolyótisztítóban lévő nátrium-hidroxiddal is. Ha reagál mind a kettővel szinte teljesen biztos hogy alumínium. Viszont vigyázz az előbb említett vegyszerek erősen maróak és veszélyesek.

2022. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
74%
északi hidakat is beveszik = ezt hogyan kell érteni??
2022. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a nagyon kielégítő választ!

második nagyon vicces :D

2022. márc. 8. 13:40
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Lehet vicces a kettes, de én sem értem, te írtad kérdező: "északi hidakat is beveszik a méh telepen."
2022. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
északi híd, és déli híd....processzor-ram-hdd kommunikáció
2022. márc. 8. 15:30
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne induljatok el északnak. Mellékesen nekem is új volt. :)
2022. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
örülök hogy sikerült 1 kérdéssel kinevelnem az új infos közösséget :D heheh
2022. márc. 8. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Na megyek, már bontom is az Árpád hidat! Az északon van. :D Viccet félre téve: ha nem fogja a mágnes és fém, akkor elég nagy eséllyel alu. Nyilván réz/bronz is lehet, de azt megismered sztem. A HDD-k háza is alu amúgy. Benne a lemezek nem, azok üvegből vannak. Meg a fedlap sem, meg a csavarok sem. És még a régi erősítőkben szoktan nagy alu hűtőbordák lenni a végfokokon.
2022. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ujoesti hiddal mi lesz:D sőt megyeri vagy mária valéria az a legészakibb


a hdd-t nem érdemes bontani kva nehéz

2022. márc. 9. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hatalmas" mennyiségű alumíniumot ki lehet bányászni egy-egy alaplapból.

Annál még az is gazdaságosabb, ha tekercsekből, villanymotorokból szeded ki a rezet.

2022. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!