Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Segítene nekem valaki? Egy...

Segítene nekem valaki? Egy országban 9 nagyváros van. Ezek közül mindegyikből pontosan 4 nagyvárosba van oda és vissza is repülőjárat. Bizonyítsa be, hogy bármely nagyvárosból legfeljebb egy átszállással bármely nagyvárosba el lehet jutni!

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
rajzold fel gráffal.
2010. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Segítség: válassz ki tetszőlegesen két várost, két eset lehet:

- van közvetlen járat köztük, akkor jó

- nincs közvetlen járat, akkor könnyű bebizonyítani, hogy lesz olyan város, amelyik mindkettővel össze van kötve.


Ha a másodikat nem látod, hogy miért, akkor kezd el rajzolgatni gráfban a két össze nem kötött városnak a szomszédait, és rá fogsz jönni, miért is igaz.

2010. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2010. szept. 12. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Két része van a problémának: az első, hogy be kell bizonyítani, hogy a gráf összefüggő. Ez nagyon könnyű: legalább 5 pont kell ahhoz, hogy 4 fokú legyen minden pontja, tehát legalább 10 város kéne, ami nincs, tehát a gráf összefüggő.

A maradékot meg azt hiszem már elmondták.

2010. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
nem kell külön bebizonyítani, hogy összefüggő. A második válasz leírja a feladat megoldásának gondolatát, nem kell hozzá használni, hogy összefüggő a gráf, az kijön magától.
2010. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utazz busszal!:D


Csak vicc volt, de nem bírtam kihagyni.

2010. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!