Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Átlagos háttérzajok mellett...

Átlagos háttérzajok mellett mint pl tv le hallgathatók egy lakásban a suttogások amik nem hálózatokon mennek hanem csak simán a lakásban?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 01:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%
#15 a helyzet az, hogy ilyesmik megértése mindössze fizikai és fiziológiai ismeretek minőségén múlik. Nem ritka, hogy valamit egyesek sületlenségnek tartanak, mások meg csinálják. Az információ nincs rögzítve, hanem van a természetben. A kérdés mindössze az, hogy annak a nemnulla hatását adott ponton adott eszközzel lehet-e fogni. Azt mondani, hogy "ez lehetséges", más módon azt jelenti, ismerjük a fizikáját, előállítottunk egy eszközt, amely képes fogni az információt. Azt mondani, hogy "ez nem lehetséges", pedig azt jelenti, nem ismerünk ilyen eszközt. Sőt, elképzelni se tudjuk, mi a feltétele az előállításának. Sok fokozat van az "elhiszem de nem tudom"-tól a "tökéletes sületlenség"-ig, és ez kizárólag az ismeretek mennyiségétől függ. Ha pedig valami elvileg lehetetlen, azt is lehet bizonyítani.
2022. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#21 - a #15 vagyok! Én nem média-szakra jártam és nem a matinés műsorvezetőnő értelmi szintjén értek a világ dolgaihoz. A hang és képközvetítés, és az információ rögzítése mára már 100%-ig megoldott feladat.


Nincs olyan, hogy nem értünk valamit a témában, meg mindenféle rejtett lehetőségek - melyeket megcsinálhatnak a szuperügynököknek a titkos fejlesztőlaborokban. Mi, képzett emberek igény esetén akár számszerűen is meg tudjuk határozni, hogy mi lehetséges és mi nem. A többi a matinés bullshit!

2022. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 TappancsMancs ***** válasza:

Oké. Viszont felismerhető lesz egy ember és szebb is a kép. Ezeknek több fajta metódusa is van és a különféle szoftvereken is látszik az eredményeken.


Nézd meg ezt, ezek már régóta fejlesztett szoftverek, alapvetően fotósoknak ajánlják. Olyan élesítése van, hogy nagyon... tényleg nézd meg.

[link]


Vagy nézd meg ezt az épületet mennyire homályosból mit készít, vagy utána a rendszámot. Persze ez nem látványos annyira csak használható, hivatalos felismerhetőségre jó. Abból a homályos rendszámból felismerhetőt csinált! Pont! Nem szép, de felismerhető.

[link]

2022. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Az a bizonyos számot és szöveget visszahozó művelet tényleg nagyon érdekesen néz ki!


A titok nyitja abban keresendő, hogy nem akármilyen módon lett felismerhetetlenül homályos a kép, hanem az optika volt csak életlenre állítva. Rengeteg információ megmaradt a foltok szemmel alig látható szerkezetében, és így vált lehetségessé az írásjelek felismerhetővé tétele.


Ha a kép más módon lenne homályos, pl. fényszórás ködön, vagy igen kicsi jel/zaj viszony a detektormezőn, stb., akkor nem lehetne semmilyen elven ilyen látványos eredményt produkálni.

2022. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 TappancsMancs ***** válasza:

Ezek valahogy úgy működnek, hogy a szoftver kikombinálja azt az eredetit, amiből azt a bizonyos elhomályosulást lehet létrehozni. Az elhomályosulás nem véletlenszerű, hanem számítástechnikai "útja" van és azt fejti vissza.


De tényleg fontos az, hogy többféle metódus is van, más a látványos ami fotósoknak készül és más a linkelt CIA-s, ahol a rendszámos kép közel sem szép, igazából csúnya az eredmény, de a számok megvannak.


És azok a számok nem oda vannak költve! Az tényleg az a szám. Nézd meg, hogy azt hiába próbálná egy ember aki ott ül és nézegeti valahogyan kitalálni. A szoftver viszont kiadja a számokat és nem akármit tesz oda.

Nézd csak meg azt a kiindulási rendszámot:

[link]


És a Max Planck Institute mesterséges intelligencia szoftvere sem teljesen kitalál valamit. Írja is a kép alatt - baloldal: kis felbontású kép, középen: nagy felbontású, jobbra: az eredmény. Mondjuk jobb lett volna a munkamenet szerinti sorrend, de így is jó. Ha megnézed az eredeti középső és a jobbra lévő generált között nincs sok eltérés. És azt a jobb oldalit a baloldali pixelesből készítette.

[link]

2022. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon érdekes dolgok vannak bemutatva a "TappancsMancs" linkjein, de vegyük észre az "AI" rövidítést is a technológiák nevében - mert ott van a nagy turpi!


Az "AI", vagyis mesterséges intelligencia hivatott kitippelni az emberi esztétikai ízlést és rengeteg sémát is használ(hat) a retusáláskor. Tehát nem az elveszett képi információt adja vissza, hanem azonos élményt nyújtó pótlást visz be a képbe.


Ha a látványra hajtunk, akkor ez hasznos. Ha viszont a valóság felderítése a cél, akkor semmire sem mehetünk ezzel a módszerrel.

2022. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 TappancsMancs ***** válasza:

Meg kérdező, ha nem te írtad ki a másik hasonló kérdést, akkor érdekes lehet az is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

2022. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!