Nagy óceán járó hajokon hogyan oldják meg a keletkező szennyvíz fizikai kémiai tisztitását?
Jobb esetben pl:
"A vákuumtechnológiát használó származó szennyezett 'fekete' víz, a kézmosókból, a zuhanyozókból, a konyhákból és a mosodákból származó 'szürke' víz, valamint a nedves hulladékok maradványvize mind a központi fedélzeti szennyvízkezelő rendszerbe kerül. Ez egy világszínvonalú rendszer, még a szárazföldön használt hasonló rendszerekhez képest is. Baktériumkultúrák hasznáIatával lebontja a maradványokat egy bioreaktorban. Ami alapos szűrés után visszamarad, az csaknem ivóvíz-minőségű: a tisztított szennyvíz a hajók szennyvizére vonatkozó, jelenleg érvényben lévő legszigorúbb nemzetközi előírásoknak is megfelel, és a biztonságos talajvizekre vonatkozó német szabványokat is teljesíti. A szárazföldön ez a víz korlátozások nélkül beleengedhető a folyókba és az egyéb vízáramlatokba, és amikor végül eléri a tengert, semmiféle negatív hatást nem gyakorol rá."
Rosszabb esetben:
"Egy felmérés szerint egy átlagos tengerjáróban 140 000 – 210 000 gallon szennyvíz keletkezik hetente. Ha az egész iparágat figyelembe vesszük, ez a szám gyorsan 1 milliárd gallonnyi szennyvíz fölé rúghat, ami közvetlenül – vagy valamilyen minimális szűrés után – az óceánba kerül."
"Az óceánjáróknak például úgy kellene elintézniük a szennyvízkezelést, hogy a szilárd hulladékot elégetik, a folyékonyat pedig sterilizálják és visszaengedik az óceánba. Rengeteg tengerjáró viszont egyszerűen beleereszti az olajos hulladékát és minden olyan folyékony hulladékot is a vízbe, aminek nem szabadna belekerülnie – ilyen például a mosogatóvíz vagy a tisztítatlan szennyvíz."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!