Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az olyan anyagok újrahasznosít...

Az olyan anyagok újrahasznosítása, mint az üveg, papír, műanyag, stb nyomán tényleg "zöldebb" lesz a környezetünk és a bolygónk, vagy a folyamatba befektetett energia inkább csak ront a helyzeten?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy kisebb szennyezéssel járna ezen anyagok szakszerű tárolása, mivel az újrahasznosításhoz felhasznált energia java része hő-, és atomerőművekből származik...


Mi az igazság?



2021. jún. 25. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az az igazság, hogy hülyeséget olvastál. Ha nem hasznosítod újra a dolgokat, hanem újat gyártasz, ahhoz is ugyanonnan származik az energia.
2021. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem hasznosítod, olyan depóköltségeid lesznek, hogy na. És még ez a kisebbik probléma. Nincs hová tenni előbb utóbb.

Ugyanakkor az újrafeldolgozáshoz való előkészítés + abból új termék előállítása drasztikusan kevesebbe kerül egyes esetekben, mint keresni nyersanyagot + kitermelési technológiát kidolgozni + gépek + szállítás + feldolgozás nulláról + előállítás. Az üveg esetén például a takarítás után kés üveg áll rendelkezésre, csak be kell olvasztani. Szilikátokból kivonni, hulladékot eltávolítani, tisztítani kicsi idő- költség- és anyagigényesebb.

2021. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
85%

A műanyagok csak 3-4 alkalommal hasznosíthatóak újra, mert minden újra feldolgozáskor roncsolódnak és alkalmatlanná válnak rá. A papír is -34 alkalmat bír. Tehát nem olyanok mint a fémek, amiket beolvasztanak és ugyanaz lesz az eredmény. Másik, hogy az újra feldolgozás kisebb haszonkulcsot ad, ezért kevésbé fektetnek bele a vállalkozók, jövedelmezőbb új alapanyagból gyártani és ez is nehezíti az újra feldolgozásokat. Aztán vannak nagyon összetett termékek, amiket ma még egyáltalán nem is éri meg újra feldolgozni, mint az elektronikai dolgok.


"mivel az újrahasznosításhoz felhasznált energia java része hő-, és atomerőművekből származik..."


Ilyen meg nincs, hogy pont az újra hasznosító cégek mindegyike atomerőműből kap áramot, amelyik infrastruktúra közeli neki onnan kapja. Az atomerőmű az meg egyébként kevesebb szennyezést mutat, mint a fosszilisek.


Kérdés: vajon mi okozott eddig több egészség károsodást és halálesetet, az atomerőművek, vagy a fosszilisek? Atom baleset az ritka, de a benzingőzt szívjuk nap mint nap.


Ezzel együtt a tárolás szerintem olcsóbb, de erről nem olvastam, de gondolom tényleg olcsóbb.

2021. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
91%

jav

A papír is *3-4 alkalmat bír.

2021. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

"Tehát nem olyanok mint a fémek, amiket beolvasztanak és ugyanaz lesz az eredmény"


A fémek sem ilyenek.

2021. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
76%

A fémeket legfeljebb tisztítani kell és ugyanaz marad vegyileg, a papír szálai elkezdenek töredezni és 4 újrafeldolgozás után annyira kicsik lesznek, hogy még wc papírnak sem jó. Műanyag szintén roncsolódik. De írjad a fémnél mire érted a korlátozott újrafeldolgozást, mert ahogy tudom csak a szennyeződéseket kell eltávolítani és ugyanaz a fém ott is van.


Fémhulladékok újrahasznosítása - wiki


"A fémhulladékok újrahasznosítása tartós ipari nyersanyagforrást biztosít, mivel végtelen ideig újrafeldolgozhatók,... "

[link]

2021. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!