Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Belső égésű motor teljesítmény...

Belső égésű motor teljesítménye és hatásfoka (fogyasztása) a fordulatszám függvényében általános esetben (közös diagram). Hol helyezkednek el a maximumok?

Figyelt kérdés

Olyan diagrammra lennék kiváncsi amin egy Benzin/Diesel motor teljesítményét és hatásfokát ábrázolják közös diagrammban a fordulatszám függvényében. Kb 1 000-7 0000 f/min tartományban, tehát átlagos utcai autó esetében érdekellne a dolog. Anno Gépészmérnöki alapismeretek tárgyból láttam ilyen diagrammot, de már sehol nem találok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 29. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Ezt már próbáltad?

[link]

Képtalálatok.

2021. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen és egyik sem az
2021. máj. 29. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Elméleti" közelítő diagrammok vannak, de konkrétat nem fogsz találni. Ezer dologtól függ. És pont erről szólnak most a fejlesztések, hogy hogyan lehet még akár csak néhány tized % hatásfok növekedést elérni (injektoros motor, több turbó, módosított égéstér, meg ezer meg ezer találmány van erre). Most nincs nálam, de ha régen tanultad akkor nézd meg a Pattantyúsban hátha ott még van valami "elvi" diagram. De az már elég régi.

Egyébként erre az adatra a gyártók eléggé vigyáznak mert csak nagy átlagokról beszélnek, dehogy pontosan milyen ez a diagram nem igazán. Amit még meg lehet találni fordulatszám-nyomaték diagrammok egy-egy konkrét motorra (valamilyen a gyártó által szuper optimálisnak tartott körülmények között, próba padon amit aztán az adott motor sose fog tudni teljesíteni...)

2021. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ilyesmi kéne?

[link]

2021. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elméleti közelítő diagramra gondoltam igen, köszi a tippet.


Sajnos ezek a diagrammok is a nyomatékot és nem a hatásfokot ábrázolják.


Igazábol nem fontos tudnom, csak régóta hajt a kiváncsiság, de akkor ezek szerint még fog is az örökkévalóságig.

2021. máj. 31. 12:53
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ezek a diagrammok is a nyomatékot és nem a hatásfokot ábrázolják"

Basszus, miközben ezt előszedtem, konkrétan egy fél tucat hatásfokot mutatót lapoztam át. :D


Ebben, ha türelmesen lapozgatsz, dízelre vonatkozókat találsz, ott mondjuk nem benzin és dízel, hanem szívó- és feltöltött motor összevetésében.

[link]

2021. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!