Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A sinopharm 6500 db vírusa...

Chuck dorisz kérdése:

A sinopharm 6500 db vírusa mennyi ideig kóvályog a véredényeimben? Kb. 4 hét alatt kajálják meg a falósejtek, azért jöhet az újabb adag 4 hét múlva?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A beadott elölt vírusokat az immunsejtek legfeljebb egy-két nap alatt összeszedik. Azért kell 4 hetet várni az emlékeztető oltással, mert időbe telik, amíg a limfociták kialakítják a megfelelő immunválaszt az első adag vírus ellen, és a másodikat csak akkor akarjuk beadni, amikor ez már biztosan lezajlott.


A vérbe egyébként nem jut be a beadott vírus.

2021. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm. Akkor, ha jól sejtem, részben lesznek csak befalva a fagociták által 2 nap alatt, részben a T-sejtek, antitestek is hozzákapcsolódnak, és utána minden katona (fagociták, T-sejtek) elkezdik vizslatni, hogy hogy lehet ellene védekezni? És ez az elemzés tart 30 napig?

A vérbe nem jut be a vírus? Nemá? A vállizomból a nyirokrendszeren keresztül be kell jusson a véráramba 2 nap alatt. Ráadásul a T-sejtek, antitestek, fagociták mind a véráramban közlekednek, csak ott futhatnak össze a covid-pajtásokkal.

2021. máj. 8. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Félreérted a jelenséget.

Mindenekelőtt, a véred szállítja a vírust, idegen anyagot, ellenanyagot, mindent, ez a feladata.

Az oltás lényege: kapsz egy adag DNS-t elölt vírus formájában (vagy más formában lényegében a vírusra jellemző információt). Ez úgy van csomagolva vegyületekbe, hogy mielőbb eljusson a hír az immunrendszerhez. Az immunrendszer a betolakodók ellenanyagát gyártja le a te szervezeted minősége szerinti tempóban és mennyiségben. A bevitt vírusinformáció ezen felül lényegtelen, salakanyag, ki fog ürülni. A lényeg az ellenanyag mennyiségén van. A második oltás egyfajta megerősítés, még hatékonyabb ellenanyag termelésre ösztönzi a szervezetet. Ennek az a célja és funkciója, ha valódi vírus jut a szervezetedbe (amelyet a vér szállít a megfelelő helyre, ahol szaporodni tud), az gyorsan szaporodik, ezáltal egyre több sejtedet vonja ki a szervezeted működéséből, és ha ezek létfontosságúak, bele is halhatnál. Ám az immunsejtek (az ellenanyag, antigén) azonnal rendelkezésre áll és pusztítja a vírust.

Mindez az összes folyamat egy kémiai folyamat, amelynek a vegyületre jellemző reakciósebessége van. Ez dönti el, mennyi idő múlva kaphatsz második oltást, mennyi idő alatt alakul ki a védettséged. És ez az időtartam függ a szervezeted minőségétől is, ezért minden embernél kicsit más.

2021. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, bár nem tudom, hol láttad a félreértést, az általam írtak szerintem nem mondanak ezeknek ellent. Újra csak azt tudom levonni következtetésnek, hogy 4 hét ennél a vakcinánál azért 4 hét, mert átlagban addig bíbelődik a szervezet a belőtt antigénekkel. Itt felmerül a kérdés, hogy az Astra Zeneca oltásnál mért 3-szor ennyi a kívánatos időtartam a két lövés között.
2021. máj. 10. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!