Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Okosok! Hogyan működik ez a...

Okosok! Hogyan működik ez a szivattyú/gép ??

Figyelt kérdés

Link:

https://www.youtube.com/watch?v=Rdg2hIbGHWI


Én nagyon nem értem ezt a gépet!! Hogyan van megoldva hogy egy térből szivattyúz/vákuumoz is, és ki is küldi nagy erővel a másik tömlőn. Ez lehetetlen! Valaki magyarázza már meg !



2021. ápr. 10. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne lehetetlen? Az összes szívattyú hasonló elven működik "valahonnan" kiszív és valamekkora nyomással továbbítja, most az hogy egy tartályból ugyan onnan szívja és üríti is kb ugyan az lenne mint ha a kútba folyatnád a vizet.

[link]

2021. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Van benne egy villanymotor, ami forgat egy ventillátort. Majd a a két cső belül össze vannak kötve és amit kiszív az egyiken, azt kihozza a másik.
2021. ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféle szivattyú létezik.

Ha figyelmesen megnézzük a videót megállapíthatunk néhány dolgot.

1) A szivattyú önfelszívó, tehát a hagyományos centrifugál-szivattyút kizárhatjuk.

2) A víz szennyezett, a videó címében árulkodik a "waste" szó is. Ez is kizár néhány szivattyútípust.

3) A kilépő vízsugár egyenletes, nem pulzál, nem buborékol.


Többkamrás membránszivattyúra tippelek, de lehet más is.

2021. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%
Szerintem simán valami centrifugális megoldás, turbina-szerűen.
2021. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!