Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megrázott az áram és nem...

Megrázott az áram és nem tudom lehet e következménye, még ennyi idő után is?

Figyelt kérdés
Szóval az eset úgy történt, hogy dolgoztam és keso este volt, marha almos is voltam, elromlott egy gép, és vizsgalgattuk a kapcsoló szekrényben, hogy mi lehet a baj, és valahogyan annyira megközelítette az ujjam a betap biztositekait hogy áthúzott az áram és elég f@szan megrázott, és ennek már kb fél éve ha nem több, akkor azt mondta egy két munkatárs hogyha lenne valami következménye akkor már bekövetkezett volna, én pedig nem jelentettem mert nem akartam hogy kirúgjanak. Szóval a kérdés az hogy lehet e ettől bajom ami éppen még nem jött elő? A tenyeremen amelyik kezem hozzá ért az akkor egy-másfél oraig három benyomódás szeru csikkal díszelgett aztán eltűnt. Már pontosan nem emlékszem de három fázisú gép volt szóval 380V és arra emlekszek hogy 45-60A-os biztik voltak benne. Kérem szépen azt mellozzuk hogy leszidtok hogy hulye voltam, igen az voltam, meg fáradt is. Válaszokat előre is koszi! Remelem jo helyre írtam a kérdést, láttam egy hasonló temajut ebben a besorolásban azért írtam ide.
2021. márc. 11. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Engem is rázott már meg, semmi bajom nem lett. Azt meséltem már, amikor engem is megrázott az áram, de semmi bajom nem lett.
2021. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat elhiszem, de azért ebbe volt delej rendesen
2021. márc. 11. 22:00
 3/10 2*Sü ***** válasza:
100%

> ennek már kb fél éve ha nem több


Akkor sok következménye már nem lehet. Áramütés esetén akkor is érdemes mentőt hívni, ha valakinek semmiféle különösebb tünete nincs, mert pl. keletkezhet vérrög, ami ilyen-olyan trombózishoz és hasonlókhoz vezethet. De ezek pár órával, maximum pár nappal később történnek meg, fél év után 100%, hogy ettől nem kell tartani.


Ami még hosszútávú következménye lehet az áramütésnek, az a veseelégtelenség, de ez ritka, és gyanítom, fél éven belül már jelentkeztek volna ilyen jellegű problémáid.


Szóval így fél év után aligha várható még ennek bármilyen következménye.


> én pedig nem jelentettem mert nem akartam hogy kirúgjanak


Nyilván sokkal jobb ha meghalsz, mintha kirúgnak. Az előbbi után még senkit nem hallottam panaszkodni. :-)


> de három fázisú gép volt szóval 380V


Viszont az áram rajtad haladt át, a három fázis meg a nullához, illetve a földhöz képest csak 230 V. Ez is sok, ennél jóval kisebb feszültség is lehet halálos, de a te áramütésed nem erősebb, mintha csak egyfázisú lett volna a gép.


> arra emlekszek hogy 45-60A-os biztik voltak benne.


Az lényegtelen, annak maximum annyi a szerepe, hogy mekkora áramerősség mellett kapcsol le a biztosíték. A testeden *ténylegesen* átfolyó áramerősség a feszültségtől és a tested ellenállásától függ. (Lásd: általános iskolai fizika, Ohm törvénye)


Az áramütés súlyosságát sokkal inkább annak az időtartama befolyásolja. A leírásodból meg úgy tűnik, ez egy rövid ideig – nem hosszú másodpercekig – tartó áramütés volt.

2021. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem igazán, egyenáramnál para az esetleges bubrék az érben, az után érdemes egy 48 órás megfigyelés, neked mán bajod nem lesz.
2021. márc. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi szépen!
2021. márc. 12. 08:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem csak egyenáram után, minden rázás után a 48 óra mondhatni előírás volt.


Te kérdező, észre sem vetted, hogy az első válaszoló tréfálkozik? A poén az ismétlés...

2021. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat nem igazán értem most többször elolvasva
2021. márc. 12. 18:26
 8/10 anonim ***** válasza:
A második mondat az ismétlése az elsőnek. Szokásos humor ez, hogy valaki elmondja, semmi baja. Majd megismétli. Ilyentől a showder klub hallgatói nevettek. Ha te nem, hát nem. :)
2021. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elmentem volna orvoshoz, főleg 230V esetén. Itt a legtöbben lehet hogy értenek a gépekhez, de nem orvosok. Hogy lett-e, vagy lehet-e bajod, azt egy ehhez értő orvos tudná megmondani.
2021. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nnem orvosok, csak olyan villanyos végnél dolgoztak egy életen át, ahol volt orvosi szolgálat, és tiszta volt a tennivaló, hogy mit kell végrehajtani áramütés esetén.
2021. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!