Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem ajánlott hűtőt...

Miért nem ajánlott hűtőt hosszabbítóba dugni?

Figyelt kérdés

Vettem egy hűtőt és rá volt írva a használati utasítására hogy ne dugjuk hosszabbítóba, kizárólag a falba.

Ez mitől lehet?


Illetve nekem most muszáj hosszabbítóba dugni, milyet vegyek hogy ez ne okozzon problémát?



2021. márc. 5. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A védőföldelés bizonytalansága miatt nem ajánlják a hosszabbító.

Tutira védőföldes és tutira működő védőföldes hosszabbítóba bedugható.

2021. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A feltétlenül szükségesnél nem hosszabbat, mindenképpen védőföldeléses legyen (ma már csak ilyen kapható). Persze a védőföldelés is csak akkor ér valamit, ha a fali dugaszolóaljzatba is be van kötve. Nálunk is hosszabbítóba van dugva a mélyhűtő és a hűtő is, mert nem értek el a konnektorig. A hosszabbítót kábelét lecseréltem egy rövidebbre, mert csak kb. fél méter kellett. Már legalább tíz éve így működnek, semmi gond nincs velük.
2021. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a hosszabbító maximális áramát nézd meg, rá szokták írni. De nem hiszem, hogy gond lenne vele, ha védőföldes.
2021. márc. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

A használati utasítás a műszaki analfabétáknak is szól. Számukra nehezebb lehet elmagyarázni, mit lehet és mit nem, mint azt mondani, dugd a konnektorba, más nem lehet.


Egy elektromos eszköznek van (maximális) fogyasztása, ami meghatározza az áramfelvétel maximumát. Egy vezeték anyaga és méretei meghatározzák, rajtamekkora áram folyhat biztonságosan (azaz úgy, hogy nem melegedik nagyon). Ebből következik, hogy ha egy vezeték többet bír, mint amit a fogyasztó igényel, akkor jó. A földelés azért alapvető, mert ha valami zárlatos jelenség következik be (akár kívülről is), akkor ezt a többletáramot (egy határig) a földelés elvezeti, így megóvja a készüléket a tönkremenéstől.

Tehát földelt konnektorba dugd, akkora hosszabbítóval, ami kell. A hossza nem számít (amíg nem botlasz bele), csak az áramfelvételi adatai.

2021. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Csak #4 válaszolt érthetően a kérdésere.


Nálam minden hosszabbítón van évek óta, hűtő,tv,konzol,töltő,mikró,fritőz,monitor,pc,dvd, radió, porszívó...(mosógép,centi amikor még volt, elromlott)


Két konnektor van nálam csak. Az egyiken egy rövidebb hosszabbítón müködik a hűtő,fritőz,micro. A másik konnektorban van a többi hosszabb hosszabbítón különböző elosztó hálózatokon, erre dugom a porszívót is,amikor kell.


A hosszabbító vastag átmérőjű.

2021. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

„Csak #4 válaszolt érthetően a kérdésere.”

Valóban? Ezt írta:

„A földelés azért alapvető, mert ha valami zárlatos jelenség következik be (akár kívülről is), akkor ezt a többletáramot (egy határig) a földelés elvezeti, így megóvja a készüléket a tönkremenéstől.”

Ez éppen fordítva van, ha egy készülék meghibásodik és emiatt zárlat következik be, akkor a kismegszakító lekapcsol, ezzel megvédve a hálózat többi részét. Ha a fázis rákerül a készülék fémvázára, akkor, ha azt valaki megérinti áramütés érheti. Ha van védővezető, akkor a zárlati áram a fázison és a védővezetőn keresztül folyik, melynek hatására lekapcsol a kismegszakító. A védőföldelés igazi célja az áramütés elleni védelem.

2021. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!